Viktorka znovu vedla, alespoň bod zachránil v závěru kapitán Súkenník

17. 4. 2022 | Wear

Herní zlepšení přineslo Viktoriánům na Boží hod velikonoční bod za remízu s Třincem. O lepší výsledek připravila Žižkov opakovaná nemoc - nedůslednost při bránění.

24. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 17. 4. 2022, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FK Fotbal Třinec

2:2 (1:1)
logo

Branky: 23. Vandas, 90. Súkenník - 37. Machuča, 60. Habusta, Rozhodčí: Zaoral - Arnošt, Bureš, ŽK: Batioja - Bedecs, Diváci: 481.FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Halouska - Řezáč (44. Aggoun), Březina (82. Sixta), Gabriel, Muleme – Osmančík (57. Reteno), Súkenník, Batioja, Novák – Vandas, Voltr (57. Nabijev)FK Fotbal Třinec:

Hasalík – Bolf, Bedecs, Foltyn, Javůrek (88. Hýbl) – Omasta, Habusta, Machuča, Kania (88. Szewieczek) – Juřena (65. Weber), Dedič

Reportáž

Utkání odstartoval Bedecsův loket na hlavu Voltra a první půlhodinu to vypadalo, že půjde o jediný úder Slezanů. Viktorka vstoupila do zápasu s lehkostí a první šance přišla vzápětí. Hostující obrana zazmatkovala, Hasalík chytil malou domů do ruky a kopal se nepřímý kop, zhruba šest metrů od branky. Do ní se vyskládala prakticky celá třinecká jedenáctka a místo na protlačení míče v ní už moc nezbylo. Přesto se skulinu pokusil najít Gabriel, ale po Voltrově přistrčení napálil jen břevno. Domácí ovšem nesmutnili dlouho. Trenérské trio vsadilo poprvé na rozestavení 4-4-2 a dvojice hroťáků se jim odvděčila už ve 23. minutě. Voltr se na pravé straně výborně uvolnil, odcentroval a hlavička Vandase znamenala nejen premiérovou trefu v bíločerveném dresu, ale i vedení. A domácí byli nadále při chuti. Ve 26. minutě pálil Novák ve skluzu těsně vedle, o pár vteřin později napřáhl za vápnem Súkenník, ale ani jeho pokus se mezi tyče nevešel. Ve 35. minutě si málem zopakovalo gólovou situaci duo Voltr & Vandas, ale druhému jmenovanému tentokrát scházely k míči centimetry. A pak přišel blesk z čistého nebe. Viktoriáni dovolili soupeři nacentrovat, Machuča se mohutně odrazil a bylo srovnáno. Strhnout vedení znovu na stranu Žižkova mohla ještě před poločasem nadvakrát opět dvojice našich forvardů, ale Vandasův přízemní centr nejprve stačila obrana před Voltrem srazit na roh a v posledních sekundách první půle nemířila žižkovská třiatřicítka z nadějné pozice přesně. Úvodní šanci druhého dějství si připsala Viktorka, když si Novák navedl míč na střed a placírkou jej tlačil na zadní tyč. Chyběly jen centimetry a bohužel, potvrdilo se pravidlo nedáš - dostaneš. Hned z protiútoku si domácí obrana nepočínala nejjistěji při autu Třineckých, Juřena prodloužil hlavou na Habustu a pro toho už nebyl problém dopravit míč za záda bezmocného Halousky. To byla pro domácí ledová sprcha a do té doby solidní partie byla rázem devalvována. Viktoriáni přesto nesložili zbraně, ale přes zaparkovaný autobus Slezanů se jen těžko dostávali do zakončení. Zasloužený bod nakonec trefil v úplném závéru kapitán Igor Súkenník, který se ve vápně neunáhlil a přesnou placírkou vymetl pavučiny z růžku Hasalíkovy svatyně. Viktorka tak ani na dvacátý pokus neokusila chuť vítězství, ale předvedený výkon a vůle po vyrovnání jsou alespoň malým příslibem před dalšími zápasy.

logo logo
11. kolo, F:NL, ne 1. 10. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

AC Sparta Praha B

1:1
logo logo
12. kolo, F:NL, so 7. 10. 2023

MFK Vyškov

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

10:15
29. 9. 2023

V prodeji limitovaná edice hodinek ke 120. výročí založení klubu

26. 9. 2023

S nákupem vstupenek na derby neváhejte. Přinášíme harmonogram slavnostního dopoledne

25. 9. 2023

Nedělní derby spojíme s oslavami. Naší Viktorce je 120 let!

23. 9. 2023

Viktorka bodovala podruhé v řadě, remízu v Chrudimi trefili premianti