Viktorka v Jihlavě bavila v ofenzivě, bolesti vzadu přetrvávají

1. 5. 2022 | Wear

Tři parádní gólové akce, tři ukázková zakončení, několik dalších gólovek. Útočné fázi dnes fanoušci bíločervených tleskali, žel, nad defenzivou nadále kroutí nevěřícně hlavami. Viktorka na Vysočině dvakrát vedla, ale nakonec odjela s prázdnou.

27. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 1. 5. 2022, 18:00
logo

FC Vysočina Jihlava

FK Viktoria Žižkov

4:3 (2:2)
logo

Branky : 30. Selnar, 45. Tall, 50. Peřina, 88. Belaid - 2. Vandas, 45. Gabriel, 65. Sixta

ŽK : Vlček - Súkenník

Rozhodčí : Kotala – Dohnálek, Žurovec

Diváci : 395


FC Vysočina Jihlava:

Jágrik – Křišťál, Vlček, Krčík, Peřina – Lacko, Tureček (73. Belaid) – Selnar (85. Musil), Zoubele, Fila (57. Křivánek) – Tall (73. Shudeiwa)

FK Viktoria Žižkov:

Halouska - Aggoun, Žežulka, Gabriel, Bazal - Súkenník, Sixta (83. Richter) - Osmančík (53. Voltr), Batioja (53. Reteno), Novák (83. Jančura) - Vandas

Reportáž

Viktorka vlétla do zápasu jako uragán. Už ve druhé minutě si před vápnem ztlumil na prsou centr Vandas a s pomocí teče propálil Jágrika. Za vytrvalého deště se hrál fotbal nahoru dolů a i když kluzký terén dělal hráčům často problémy, bylo se na co dívat. Domácí během první půle dvakrát dotahovali, poprvé se to povedlo z trestňáku Selnarovi, který otřel míč o levou tyč Halouskovi branky a po půl hodině tak bylo srovnáno. Krátce po rozehrání mohl vrátit Viktorce vedení kapitán Súkenník, ale Jágrik vytáhl parádní zákrok. Dvě minuty před půli už se hosté dočkali. Osmančík našel ve vápně Gabriela a jeho pravačka byla přesná. Premiérová trefa stopera s žižkovskými kořeny mohla nasměrovat Viktoriány k tolik toužebné výhře, ovšem to bychom nebyli my, abychom si situaci zbytečně nezkomplikovali. Ve 44. minutě nejprve pohrdl navýšením skore Vandas a ve chvíli, kdy už se sudí Kotala chystal fouknout do píšťalky a ukončit úvodní dějství, přišel šok. Exviktorián Zoubele se na pravé straně uvolnil, našel na zadní tyči Talla, nejvyšší hráč na hřišti šel tentokrát k zemi a skluzem rozesmutněl Halousku. I úvod druhého poločasu vyšel lépe domácím. V 50. minutě zůstal ležet na trávníku otřesený Osmančík, Vysočina podnikla rychlý kontr a Peřina mířil z levé strany přesně. Trenér Koukal reagoval dvojím střídáním, na rychlý a mokrý trávník poslal ofenzivní Voltra s Retenem a atraktivní fotbal pokračoval. Nutno přiznat, že šancí měla o něco více Jihlava, ale ani bíločervení se nedrželi pozadu. V 62. minutě nebyl daleko k vyrovnání hlavičkující Voltr a zaslouženou třetí trefu pak přinesla minuta 65. Bazal se Sixtou sehráli výborně signál a druhý jmenovaný se z voleje nemýlil. Čtvrt hodiny před koncem vidělo prořídlé hlediště dvě velké šance, které mohly přiblížit import bodů na Žižkov, ale Vandas s Retenem roli spasitelů odmítli. A tak přišel typický žižkovský hořký závěr. V 88. minutě si druhou asistenci připsal aktivní Zoubele a exslávista Belaid strhl atraktivní duel na stranu domácích. Po závěrečném hvizdu popadali Viktoriáni zklamaně na trávník, ale od standardně kvalitně zaplněného kotle, který navzdory dešti povzbuzoval a bavil se celý zápas, se dočkali za svůj srdnatý výkon potlesku.

logo logo
přát., Letní příprava, so 2. 7. 2022

FK Jablonec

FK Viktoria Žižkov

1:2
logo logo
přát., Letní příprava, st 6. 7. 2022

FK Varnsdorf

FK Viktoria Žižkov

11:00
8. 6. 2022

Zažil s Viktorkou slávu i pády, dvakrát ji pomohl udržet při životě. Teď Jiří Rýva klub svého srdce opouští

31. 5. 2022

Béčku Seifertka svědčí, s Třeboradicemi se poměří opět na hlavním stadionu

30. 5. 2022

Cíl pro sezónu 2022/2023 stanoven - návrat do druhé ligy

21. 5. 2022

Viktorka zvolila zkušenost, kvalitu a žižkovskou krev. Áčko povedou Václav Kotal s Michalem Šmardou