Viktorka vyškolila Chlumec z efektivity, vítězným gólem se uvedl Kadlec

4. 9. 2022 | Wear

V nepříliš pohledném utkání dnes Chlumec Viktoriány přestřílel, ale zradila ho vychýlená muška. Žižkov si vypracoval o poznání méně šancí, ale jednu dokázal využít a veze si z Východních Čech důležité tři body.

ČFL, ČFL, ne 4. 9. 2022, 10:15

FK Chlumec nad Cidlinou

0:1 (0:1)

Branky : 41. Kadlec

ŽK : Krčál, Čáp, Bastin, Řezníček (všichni Chlumec)

Rozhodčí : Fojtík - Jansa, Klír

Diváci : 532

Švenger - Žežulka, Tregler, Klusák - Řezáč, Sixta, Batioja, Muleme - Prošek, Kadlec, Hönig

Kdo viděl prázdninovou generálku, mohl by si pomyslet, že se oba týmy rozhodly průběh a ráz zápasu zopakovat. Naštěstí pro Viktorku zastavila v 9. minutě Rumlovu pumelici tyč a na rozdíl od přípravného duelu jsme v úvodu neinkasovali. Pak se ujala dirigentské taktovky Viktorka, ale na šance se čekalo marně. Za zmínku stojí jen pokus Proška, ale ani ten se do domácí branky nevešel. Objektivně nutno přiznat, že po gólech volaly hlavně střely domácích, ale Labík a znovu Ruml slávu odmítli. A tak přišel trest. Pár minut před poločasem se protlačil ve vápně k míči Žežulka, kterému ještě zkazil radost gólman Lichtenberg, ale na další pokus Kadlece už byl krátký. Václav Kadlec tak na první gól v žižkovském dresu čekal pouhých 41 minut a k radosti početného kotle hostujících fans šlo o trefu vítěznou. Druhá půle totiž nepřinesla v podání Viktorky nic závratného a jelikož domácí pokračovali v galapředstavení nepřesné střelby, vezou svěřenci trenérů Kotala a Šmardy z Chlumce vydřené, ale důležité tři body.

Žižkov tak nadále zůstává stoprocentní a jako jediný z celé ČFL zatím neztratil ani bod. V dalším kole přivítáme na Seifertce Most, utkání má klasický nedělní výkop v 10:15.