Viktorka si proti Mostu s chutí zastřílela a jde do čela ČFL

11. 9. 2022 | Wear

Krásné počasí, plné hlediště, výborná fotbalová kulisa. Žižkov dnes zažil parádní dopoledne, ke kterému velkou měrou přispěli i borci v bíločerveném. Svěřenci koučů Kotala a Šmardy měli utkání pevně v rukou a po zásluze se posunuli na první místo tabulky.

ČFL, ČFL, ne 11. 9. 2022, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FK Baník Most-Souš

5:0 (3:0)
logo

Branky: 10+12. Batioja, 37. Hönig, 60. Voltr, 70. Súkenník, ŽK: Kadlec, Batioja - Petržílka, Cibulka, Nguyen, Rozhodčí: Kovářová - Šťastný, Linhart, Diváci: 1320.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Švenger - Řezáč, Tregler (63. Březina), Klusák, Muleme (63. Žežulka) - Sixta, Batioja (46. Bazal), Súkenník - Prošek (46. Voltr), Kadlec, Hönig (46. Bazal)

FK Baník Most-Souš:

Halouska – Petržílka (57. Nguyen), Novák, Cibulka, Glaser, Matyáš (75. Opluštil), Rjaska (46. Bína), Stružinský (75. Novický), Pátek, Kolařík, Svoboda (81. Skurovec)

Reportáž

Už od úvodních minut bylo znát, že Viktoriáni chtějí sobě i fanouškům dopřát první domácí utkání bez zbytečných nervů. Na branku exžižkovského Halousky se valil jeden útok za druhým a obrana Severočechů dokázala odolávat pouze deset minut. Pak poslal do vápna ostrý centr Řezáč, Batioja se pověsil do vzduchu a solidně zaplněné ochozy poprvé explodovaly radostí. A sotva diváci dosedli zpět na sedačky, přinutil je ekvádorský bojovník znovu vyskočit. Tentokrát pohotová dorážka znamenala dvougólové vedení a pro hosty definitivní ztrátu veškerých myšlenek na body. Viktorka fotbalem bavila sebe i diváky a dala rázně zapomenout na utrápený výkon z Chlumce. Další gól měl na noze Sixta, ale definitivní podobu dal poločasovému výsledku až Hönig, který se ve 37. minutě skvěle zorientoval ve vápně a prostřelil Halousku potřetí. Michal Šmarda tak mohl už o pauze začít myslet na pohárovou středu a pošetřit síly. V šatně zůstali oba střelci a Prošek a do druhého dějství vyběhli domácí s čerstvou trojicí Voltr, Bazal, Štrombach. Obraz hry se nikterak nezměnil a Viktoriáni byli dál lační po gólech. Po hodině hry byl za důraz a odvahu odměněn Voltr, který v souboji přeskočil vysokého gólmana Mostu a hlavou poslal míč do sítě počtvrté. Poslední trefu si pro sebe zarezervoval symbolicky kapitán Súkenník, který z penalty potrestal faul na Štrombacha a Žižkov si tak suverénně a naprosto zaslouženě dokráčel pro páté vítězství v řadě. Potěšitelné je dozajista i čtvrté čisté konto, které jde dnes na vrub kvalitní práci celého týmu. A když už jsme pustili soupeře do jediné gólové šance, mohl se manšaft opět spolehnout na jistotu jménem Švenger. Zkušený strážce naší svatyně vytáhl parádní zákrok a další nulu si nenechal vzít. Viktorka se s patnácti body posunula do čela třetiligové supiny B a jako jediná z celé ČFL dosud neztratila ani bod.

Teď už se zraky všech Viktoriánů upínají k pohárové středě, kdy ve druhém kole Mol Cupu přivítáme na Seifertce ligové Teplice.

logo logo
1. kolo, ChNL, ne 21. 7. 2024

FK Varnsdorf

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:1
logo logo
2. kolo, ChNL, ne 28. 7. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

SK Líšeň 2019

10:15
13. 7. 2024

Viktorka zakončí moravské soustředění generálkou se Slováckem

10. 7. 2024

Drtiči z hor Viktorku nerozdrtili, ze zápasu hraného v tropických teplotách bereme zaslouženou výhru

10. 7. 2024

Na klubovém webu byl zahájen prodej permanentek na sezónu 2024/25

9. 7. 2024

Viktorka vyrazila na soustředění vlakem. Na Slovácku ji čekají čtyři tréninkové dny a dva zápasy