Viktorka po dvou nezdarech zabrala, tři body trefil Voltr

2. 10. 2022 | Wear

Kdyby v nastaveném čase trefil domácí Vostřel lépe, než jen do boční sítě, žehrali by Viktoriáni na nepřízeň fotbalového boha. V dnešním zápase totiž byli po celou dobu lepším týmem a případná ztráta bodů by byla příliš bolestná.

ČFL, ČFL, ne 2. 10. 2022, 10:15
logo

FK Mladá Boleslav "B"

FK Viktoria Žižkov

0:1 (0:1)
logo

Branky : 41. Voltr

ŽK : Řezáč, Březina (oba ŽIŽ)

Rozhodčí : Švagr - Ježek, Nejedlo

Diváci : 130

FK Mladá Boleslav "B":

Mikulec - Vlk, Novotný (46. Tichý), Donát (46. Vostřel), Dufek (69. Slabyhoud), Darmovzal (79. Snížek), Leitl (72. Coňk), Rulc, König, Jahic, Vojta

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Řezáč, Březina, Tregler, Muleme - Súkenník (87. Buneš) - Hönig, Jirásek, Sixta (66. Klusák) - Kadlec (87. Žežulka), Voltr (85. Štrombach)

Reportáž

Hosté chtěli dát rychle zapomenout na výpadky s Velvary a Benešovem a od prvních minut byli pány na hřišti. V úvodu byl největším nebezpečím pro Mikulecovu branku aktivní Sixta, ale první nebezpečný střelecký pokus si ve 20. minutě připsal Muleme. Na druhé straně odpověděl střelou mimo tyče Leitl a to bylo od domácích na dlouhou dobu vše. Po půl hodině promáchl ve slibné pozici Kadlec a chvíli na to vypadl míč z rukou Mikulecovi, ale v závaru jej nikdo v černém nedokázal dostat do sítě. Blízko gólu byl ve 32. minutě Kadlec, kterého vyslal na zteč Jirásek, ale domácí odolávali. Do vápna létal jeden nebezpečný centr za druhým, ale mezi tři tyče si nenašla cestu ani hlavička Voltra, ani nechtěná teč boleslavské obrany. S blížícím se závěrem poločasu tlak Viktoriánů sílil a gól visel na vlásku. Ve 38. minutě šel podruhé sám na gólmana Kadlec, ale Mikulec znovu zachránil. Úspěšný byl i při hlavičce Sixty a nebezpečné ráně Jiráska. Tu vyrazil jen na roh a z něj už konečně Žižkov udeřil. Jiráskův dobře zahraný míč propadl až na zadní tyč a Voltr se nemýlil. Vedení hostů bylo naprosto zasloužené a ještě do přestávky jej mohli navýšit. Skvělý Mikulec si ovšem poradil jak se střelou Höniga, tak s druhým hlavičkovým pokusem Sixty. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, jako první dějství. Viktoriáni předváděli aktivní ofenzivní podívanou, ovšem přidat pojistku jim nebylo přáno. Blízko gólu byl po centru Řezáče Sixta, ale Mikulec byl, stejně jako o chvíli později při hlavičce Voltra, pozorný. Největší šanci druhého poločasu měl na noze Hönig, ale gólman domácích dnes čaroval. Polední zákrok si nechal na 80. minutu, kdy parádně vytáhl na roh povedený pokus Klusáka. Viktorka si tak, i přes zmíněnou šanci domácích v závěru, připsala důležité vítězství a zůstává v čele třetiligové skupiny B. V příštím kole bude hájit první příčku ve šlágru 10. kola na hřišti druhého Kolína.

logo logo
29. kolo, ČFL, ne 4. 6. 2023

SK Zápy

FK Viktoria Žižkov

0:0
logo logo
30. kolo, ČFL, čt 8. 6. 2023

FK Jablonec "B"

FK Viktoria Žižkov

17:30
3. 6. 2023

Časy barážových duelů dojednány. V Domažlicích odpoledne, na Žižkově v tradičních 10:15

1. 6. 2023

Třetí pokus o dobití Teletník arény, Viktorka cestuje v neděli do Záp

29. 5. 2023

POZOR, změna výkopu nedělního utkání, do Záp pojedeme o dvě hodiny dříve

27. 5. 2023

Výhru č. 21 trefil v Živanicích Prošek