Viktorka proti Ústí koncertovala a důstojně popřála trenérovi

16. 10. 2022 | Wear

Na Viktorce se dnes tleskalo už krátce před čtvrt na jedenáct, když spolumajitel Milan Richter předával dárkový koš nedávnému oslavenci Václavovi Kotalovi. A potlesk zněl z tribun opakovaně i v průběhu dalších dvou hodin.

ČFL, ČFL, ne 16. 10. 2022, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FK VIAGEM Ústí nad Labem

5:0 (2:0)
logo

Branky: 17. Klusák, 27. Voltr, 48. Voltr, 75. Petráň, 79. Petráň, ŽK: Bazal - Hudec, Čítek, Kubín, Škoda, Zůza, Rozhodčí: Řeháček - Havel, Milner, Diváci: 1032.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Švenger - Řezáč, Březina (68. Žežulka), Tregler, Muleme (60. Bazal) - Súkenník - Prošek (60. Hönig), Batioja, Jirásek (68. Štrombach), Klusák - Voltr (60. Petráň)

FK VIAGEM Ústí nad Labem:

Plachý - Hudec, Čítek, Robert (73. Zůza), Jiránek (64. Tomšík), Zaspal (46. Škoda), Uličný (46. Fischer), Cantin (87. Klimt), Kubín, Vobecký, Benda

Reportáž

Viktoriáni se totiž zhostili role gratulantů na výbornou. Až na drobné oddechové časy celému utkání jasně dominovali a hosty prakticky nepustili ke slovu. Už v páté minutě se položil do centru Řezáče hlavou Voltr, ale zatím si jen rovnal mířidla. Na pozoru se musel mít Plachý znovu už v minutě osmé, ale pokus Jiráska z trestňáku ukryl bezpečně v náručí. Úvodní zahřívací čtvrthodinu zakončil svou typickou akcí Prošek, který si navedl míč do středu, ale mířil nad. A pak už začala pracovní směna obsluze světelné tabule. Batioja udeřil jako kladivem hlavou do míče, Plachý jej před brankovou čarou nezkrotil a Klusák si nekompromisní dorážkou připsal premiérovou trefu v bíločerveném dresu. Hlediště explodovalo a Viktoriáni valili dál. Ve 20. minutě to zkoušel nepřesně ze střední vzdálenosti Jirásek a chvíli poté předvedli domácí další krásnou rychlou akci po ose Tregler, Muleme, Prošek, ale radost nám tentokrát překazila tyč hostující brány. Dlouho nás to ale mrzet nemuselo. Už za minutu zakombinovala dvojice Súkenník & Jirásek, druhý jmenovaný výtečně prostrčil do vápna na osamoceného Voltra a nejlepší střelec Viktorky uklidil míč s jistotou do sítě. Zářnou půlhodinu domácích ukončil po Řezáčově nabídce znovu Voltr, ale skóre už se do přestávky nezměnilo. Přesto vyprovázel tým do kabin zasloužený potlesk a stejná disciplína zaměstnávala fanoušky i ve druhém dějství. V něm se do hry podívalo dalších pět hráčů a rozhodně to nebylo na úkor kvality. Žižkov předváděl nadále atraktivní fotbal a když se ve 48. minutě trefil opět Voltr, mohli domácí dohrávat v klidu. Radek Voltr potvrdil nebývalou střeleckou formu, skóroval popáté v posledních čtyřech zápasech a když šel po hodině hry z placu, doprovázel ho z hlediště zasloužený aplaus. Za našeho kanonýra naskočil do hry vykurýrovaný Petráň a štafetový kolík převzal s veškerou parádou. Nejprve se dvakrát zastřeloval, ale pak už dvěma přesnými zásahy, poprvé nohou, podruhé hlavou, zpečetil vysoké, ale naprosto zasloužené vítězství. Celý tým dal dnešním výkonem zapomenout na několik méně povedených duelů a zůstává v čele třetiligového pelotonu.

logo logo
1. kolo, ChNL, ne 21. 7. 2024

FK Varnsdorf

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:1
logo logo
2. kolo, ChNL, ne 28. 7. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

SK Líšeň 2019

10:15
13. 7. 2024

Viktorka zakončí moravské soustředění generálkou se Slováckem

10. 7. 2024

Drtiči z hor Viktorku nerozdrtili, ze zápasu hraného v tropických teplotách bereme zaslouženou výhru

10. 7. 2024

Na klubovém webu byl zahájen prodej permanentek na sezónu 2024/25

9. 7. 2024

Viktorka vyrazila na soustředění vlakem. Na Slovácku ji čekají čtyři tréninkové dny a dva zápasy