Viktorka zvyšuje náskok, proti Jablonci rozhodla v úvodu

13. 11. 2022 | Wear

Kvalitní výkon, krásné góly, potlesk z tribuny. Tak lze stručně charakterizovat jedenácté podzimní vítězství, které vyneslo Žižkovu již šestibodový náskok. A může být ještě lépe.

ČFL, ČFL, ne 13. 11. 2022, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FK Jablonec "B"

4:1 (2:0)
logo

Branky: 6. Batioja, 19. Řezáč, 54. Voltr, 77. Bazal - 64. Vošahlík, ŽK: Konda, Černák (oba JAB), Rozhodčí: Vojtěch - Tryzna, Fišer, Diváci: 625.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Myška - Řezáč, Březina, Tregler, Muleme - Súkenník (81. Buneš) - Prošek (62. Kadlec), Batioja (62. Hönig), Jirásek, Klusák (62. Bazal) - Voltr (62. Petráň)

FK Jablonec "B":

Surovčík – Skuhravý (25. Diviš), Vošáhlík, Konda (71. Chádek), Štěpánek, Černák, Ritter (86. Breda), Rozkovec (25. Podzimek), Daníček (46. Malý), Nykrín, Velich

Reportáž

Jediná zásadnější komplikace dnešního dopoledne přišla krátce před výkopem, když drobné zdravotní komplikace nepustily do branky gólmana Švengera a rozchytat se musel jeho parťák Myška. Tím byl však příděl problémů vyčerpán, jelikož Viktoriáni přistoupili k předposlednímu podzimnímu zápasu nadmíru zodpovědně a od začátku nenechávali nikoho na pochybách, že body zůstanou dnes na Žižkově. Už v šesté minutě přetavili nácvikz tréninku do praxe a precizně sehraná kombinace po nakrátko rozehraném rohu vyústila po střílenou přihrávku Proška, do které stačilo Batiojovi vložit nohu a domácí šli do vedení. Ekvádorský bombarďák se trefil po dvou měsících a dodal týmu pohodu a klid. Viktorka předváděla oku lahodící fotbal a gólová pojistka přišla vzápětí. A opět k ní vedla krásně vykombinovaná akce. Tentokrát putoval míč po ose Prošek, Súkenník, Jirásek a vše zakončil přesnou placírkou k tyči Řezáč. Viktoriáni se fotbalem bavili a pokud měl někdo z fanoušků obavy, že bude v hledišti mrznout, mohl být naprosto v klidu, svěřenci Václava Kotala a Michala Šmardy jej svým výkonem dostatečně zahřáli. Jediným prokřehlým aktérem byl dnes na Seifertce gólman Myška, který se udržoval v provozní teplotě povětšinou tím, že se zapojoval do rozehrávky se stopery. Při čestném gólu hostí příliš šancí na reakci neměl, Nykrínův trestňák i Vošahlíkovo zakončení bylo ukázkové. Ovšem ani tato trefa neměla na řád utkání sebemenší vliv. I ve druhé půli rozvlnili Viktoriáni síť za Surovčíkem dvakrát a dovedli zápas k poklidnému a zaslouženému vítězství. Nejprve si chladnokrevně proměněným nájezdem vylepšil brankový účet nejlepší střelec týmu Voltr (9 zásahů) a finálovou podobu dal výsledku po centru Höniga střídající Bazal. Domácí si tak za potlesku spokojených tribun dokráčeli pro jedenáctou podzimní výhru a na čele tabulky navýšili svůj náskok na šest bodů. Vylepšit jej na devítibodový budou mít příležitost ještě za týden, kdy se s povedeným podzimem rozloučí opět před vlastními fanoušky v dohrávce se Zápy.

logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

0:2
logo logo
přát., Příprava, so 22. 6. 2024

FK Teplice

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

10:30
1. 6. 2024

Přijďte fandit béčku v sobotu na Seifertku

28. 5. 2024

Pavel Hoftych a jeho trenérský kvartet dokormidlovali s Viktorkou k záchraně

25. 5. 2024

Derniéra přinesla první jarní porážku, sezónu končíme na osmém místě

24. 5. 2024

Záchranářská mise splněna, teď útok na první šestku! Viktorka přivítá v derniéře Prostějov