Viktorka vstoupila do jara vítězně, Voltrovi střelný prach přes zimu nezvlhl

5. 3. 2023 | Wear

První jarní neděle začala na Seifertce smutně, ale po minutě ticha na uctění památky věrné duše klubu, Věry Ničové, už se tváře fanoušků rozjasnily. Viktorka si na úvod druhé poloviny sezóny připsala zaslouženou výhru nad severočeskými Přepeři na nadále vévodí třetiligové tabulce.

16. kolo, ČFL, ne 5. 3. 2023, 10:15
logo

FK Viktoria Žižkov

FK Přepeře

3:0 (1:0)
logo

Branky : 25 + 65. Voltr, 85. Řezáč

ŽK : Tregler, Hönig - Angelozzi

Rozhodčí : Hanousek - Řeháček, Martínek

Diváci : 723

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Tregler, Březina, Klusák - Řezáč, Jirásek (55. Hönig), Batioja, Sixta (85. Súkenník), Prošek (76. Štrombach), Bazal (85. Muleme) - Voltr (76. Petráň)

FK Přepeře:

Truksa - Janošík, Tvaroha, Nesvadba, Knejzlík, Martan (85. Pejčić), Novotný (75. Kvesič), Bulíř (69. Peremene), Novák, Vyčítal (69. Gebert), Angelozzi (46. Ejoor)

Reportáž

Velmi dobrá návštěva v pořád ještě dosti studeném počasí čekala na první šanci pouze do osmé minuty. V té prostrčil Jirásek šikovně míč do vápna Proškovi, ale ten přehodil obloučkem nejen gólmana hostí, ale i břevno branky. O chvíli později to náš střeďák zkoušel z dálky, ale ani tentokrát se míč mezi tyče nevešel. Po čtvrt hodině se Prošek převtělil v nahrávače, hlavou vrátil Řezáčův centr před branku, ale Voltrovu loženku lapil Truksa. Reparát mohl žižkovský kanonýr složit ve 22. minutě, ale hlavička ze záklonu ještě ke gólu nevedla. To už neplatilo o dvě minuty později, kdy Angelozzi sestřelil ve vápně Batioju a Voltr byl z penalty nekompromisní. Viktorku gól uklidnil a dál předváděla solidní podívanou. Druhou branku měl na noze Prošek, ale po Řezáčově pobídce pálil z voleje mimo. Druhá půle začala nepříjemností a místo otřeseného Jiráska musel do hry Hönig. Motor žižkovské obrany by měl být , věříme, v pořádku a fanoušky pak už opět zahřívaly jen borci v bíločerveném. V 58. vystrašil Truksu střelou z úhlu na zadní tyč Voltr, ale gólman hostí dokázal míč vyškrábnout nad břevno. Mnohem hůře pro něho skončilo setkání s naším kanonýrem o chvíli později. Sixta skvěle nalajnoval dálnici a Voltr se tváří v tvář bezmocnému brankáři nemýlil. Utkání se následně dohrávalo za potlesku tribun a hlasitého povzbuzování nově umístěného kotle a poté, co Petráňovi chyběly ke gólu centimetry, dal definitivní podobu výsledku v 85. minutě přesnou trefou Řezáč. Viktorka si tak na úvod jara připsala tři body a nutno říci, že naprosto zaslouženě, neboť hosté se svému sympatickému výkonu z podzimní části zdaleka nepřiblížili.

logo logo
29. kolo, ČFL, ne 4. 6. 2023

SK Zápy

FK Viktoria Žižkov

0:0
logo logo
30. kolo, ČFL, čt 8. 6. 2023

FK Jablonec "B"

FK Viktoria Žižkov

17:30
3. 6. 2023

Časy barážových duelů dojednány. V Domažlicích odpoledne, na Žižkově v tradičních 10:15

1. 6. 2023

Třetí pokus o dobití Teletník arény, Viktorka cestuje v neděli do Záp

29. 5. 2023

POZOR, změna výkopu nedělního utkání, do Záp pojedeme o dvě hodiny dříve

27. 5. 2023

Výhru č. 21 trefil v Živanicích Prošek