V pošmourném počasí a přes pošmourný výkon připisuje Viktorka osmnáctou výhru

15. 4. 2023 | Wear

Sobotní souboj s Brozany příliš krásy nepobral, ale Viktorka potvrdila své kvality a do tabulky zapsala další tři zasloužené body. Vítězný gól trefil svojí první žižkovskou brankou Muleme.

22. kolo, ČFL, so 15. 4. 2023, 10:15
logo

FK Viktoria Žižkov

SK Sokol Brozany

2:1 (2:1)
logo

Branky : 23. Prošek, 33. Muleme - 38. Jindráček

ŽK : Hönig, Řezáč - Soungole, Strada

Rozhodčí : Tryzna - Matějka, Hlaváček

Diváci : 621

FK Viktoria Žižkov:

Myška - Žežulka, Súkenník, Klusák - Řezáč (67. Bazal), Hönig (74. Štrombach), Batioja (80. Sow), Muleme - Jirásek, Prošek (74. Sixta) - Petráň (67. Voltr)

SK Sokol Brozany:

Havránek - Soungole, Hasil, Schettl, Krátký, Bubeníček, Strada (63. Novotný), Bechyně, Výborný, Tichý (63. Čada), Jindráček

Reportáž

S Petráněm na hrotu a Myškou v brance vstoupila Viktorka do zápasu aktivně a Jirásek s Proškem tlačili naši ofenzivu hned od začátku směrem k Havránkově svatyni. Do první šance si v 9. minutě naskakoval Petráň, ale k Proškově centru mu pár centimetrů chybělo. Gól si mohlo osazenstvo žižkovských tribun zakřičet poprvé ve 23. minutě, když si Hönig narazil ve vápně s Jiráskem a předložil na zadní tyč Proškovi, který krásnou kombinaci nekompromisně zakončil. Druhou trefu mohl přidat po chvíli Klusák, ale pumelici z trestného kopu zastavila Petráňova záda. O pojistku se tak postaral ve 33. minutě ten, od koho se to čekalo nejméně. Isaac Muleme se po Petráňově přiťuknutí opřel svojí slabší pravou nohou na hranici vápna do míče a poslal ho přesně k zadní tyči bezmocného Havránka. Krásný gól byl zároveň premiérovou trefou ugandského reprezentanta v bíločerveném dresu. A jak byl důležitý ukázal další průběh zápasu. Hosté totiž po ojedinělé útočné akci zásluhou Jindráčka snížili a do kabin se tak šlo za stavu, který dával soupeři naději pomýšlet na bodový zisk. K tomu by však potřebovaly Brozany přidat další branky a to jim Viktoriáni již nedovolili. Ve druhé půli jsme soupeře nepustili ani do náznaku šance a trpělivě jsme čekali na možnosti k navýšení skóre. Těch se však diváci ne a ne dočkat. Až po hodině hry nedosáhl Batioja v nadějné pozici na centr Proška a Petráňovi zkazil radost po Jiráskově prostrčení Havránek. Poslední gólovku si pak připsal v samotném závěru střídající Sow, ale jeho pokus jen vyplašil holuby na stožáru osvětlení. Viktorka tak zapsala do tabulky další tři body, ale fanoušky dnes zahřály spíše teplé klobásy a kafe, než výkon svěřenců Michala Horňáka.

logo logo
29. kolo, ČFL, ne 4. 6. 2023

SK Zápy

FK Viktoria Žižkov

0:0
logo logo
30. kolo, ČFL, čt 8. 6. 2023

FK Jablonec "B"

FK Viktoria Žižkov

17:30
3. 6. 2023

Časy barážových duelů dojednány. V Domažlicích odpoledne, na Žižkově v tradičních 10:15

1. 6. 2023

Třetí pokus o dobití Teletník arény, Viktorka cestuje v neděli do Záp

29. 5. 2023

POZOR, změna výkopu nedělního utkání, do Záp pojedeme o dvě hodiny dříve

27. 5. 2023

Výhru č. 21 trefil v Živanicích Prošek