V pošmourném počasí a přes pošmourný výkon připisuje Viktorka osmnáctou výhru

15. 4. 2023 | Wear

Sobotní souboj s Brozany příliš krásy nepobral, ale Viktorka potvrdila své kvality a do tabulky zapsala další tři zasloužené body. Vítězný gól trefil svojí první žižkovskou brankou Muleme.

ČFL, ČFL, so 15. 4. 2023, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

SK Sokol Brozany

2:1 (2:1)
logo

Branky: 23. Prošek, 33. Muleme - 38. Jindráček, ŽK: Hönig, Řezáč - Soungole, Strada, Rozhodčí: Tryzna - Matějka, Hlaváček, Diváci: 621

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Myška - Žežulka, Súkenník, Klusák - Řezáč (67. Bazal), Hönig (74. Štrombach), Batioja (80. Sow), Muleme - Jirásek, Prošek (74. Sixta) - Petráň (67. Voltr)

SK Sokol Brozany:

Havránek - Soungole, Hasil, Schettl, Krátký, Bubeníček, Strada (63. Novotný), Bechyně, Výborný, Tichý (63. Čada), Jindráček

Reportáž

S Petráněm na hrotu a Myškou v brance vstoupila Viktorka do zápasu aktivně a Jirásek s Proškem tlačili naši ofenzivu hned od začátku směrem k Havránkově svatyni. Do první šance si v 9. minutě naskakoval Petráň, ale k Proškově centru mu pár centimetrů chybělo. Gól si mohlo osazenstvo žižkovských tribun zakřičet poprvé ve 23. minutě, když si Hönig narazil ve vápně s Jiráskem a předložil na zadní tyč Proškovi, který krásnou kombinaci nekompromisně zakončil. Druhou trefu mohl přidat po chvíli Klusák, ale pumelici z trestného kopu zastavila Petráňova záda. O pojistku se tak postaral ve 33. minutě ten, od koho se to čekalo nejméně. Isaac Muleme se po Petráňově přiťuknutí opřel svojí slabší pravou nohou na hranici vápna do míče a poslal ho přesně k zadní tyči bezmocného Havránka. Krásný gól byl zároveň premiérovou trefou ugandského reprezentanta v bíločerveném dresu. A jak byl důležitý ukázal další průběh zápasu. Hosté totiž po ojedinělé útočné akci zásluhou Jindráčka snížili a do kabin se tak šlo za stavu, který dával soupeři naději pomýšlet na bodový zisk. K tomu by však potřebovaly Brozany přidat další branky a to jim Viktoriáni již nedovolili. Ve druhé půli jsme soupeře nepustili ani do náznaku šance a trpělivě jsme čekali na možnosti k navýšení skóre. Těch se však diváci ne a ne dočkat. Až po hodině hry nedosáhl Batioja v nadějné pozici na centr Proška a Petráňovi zkazil radost po Jiráskově prostrčení Havránek. Poslední gólovku si pak připsal v samotném závěru střídající Sow, ale jeho pokus jen vyplašil holuby na stožáru osvětlení. Viktorka tak zapsala do tabulky další tři body, ale fanoušky dnes zahřály spíše teplé klobásy a kafe, než výkon svěřenců Michala Horňáka.

logo logo
10. kolo, F:NL, so 23. 9. 2023

MFK Chrudim

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

2:2
logo logo
11. kolo, F:NL, ne 1. 10. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

AC Sparta Praha B

10:15
22. 9. 2023

Pohár s Olomoucí pod umělým osvětlením a se speciálním dárkem pro fanoušky

22. 9. 2023

Desáté kolo přinese souboj desetibodových. Viktorka cestuje do Chrudimi

22. 9. 2023

Po devíti kolech na čele tipovačky čtyři soutěžící

20. 9. 2023

Pohárové utkání s Hanáky odehrajeme na začátku říjnové reprezentační pauzy