Ve Velvarech zopakovali soupeři podzimní duel, výsledkově i herně

22. 4. 2023 | Wear

Vyrovnaný zápas s minimem šancí. Tak vypadal souboj Velvar a Viktorky vloni na Žižkově. A totožná charakteristika pasuje i na dnešní odvetu. Ani na středočeském stadionku se diváci branek nedočkali a souboj prvních dvou týmů tabulky tak vítěze nepoznal.

ČFL, ČFL, so 22. 4. 2023, 17:00
logo

FC Slovan Velvary

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

0:0
logo

ŽK : Rubeš (VLV)

ČK : Súkenník (ŽIŽ)

Rozhodčí : Drábek - Vít, Braun

Diváci : 410

FC Slovan Velvary:

Štefan - Šustr, Šimkovský, Vopat, Havránek (61. Kim), Kott, Drozda, Chábera, Březina (61. Jakab), Šlegl (71. Duong), Rubeš

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Švenger - Tregler, Súkenník, Klusák - Řezáč (82. Bazal), Hönig (90. Rudavskyi), Sixta, Muleme - Batioja, Voltr (82. Petráň), Prošek (61. Sow)

Reportáž

Pokud by se hrálo na šance, nejspíše by byli spokojenější domácí. Viktoriáni sice měli častěji míč na svých kopačkách, ale Štefana k vážnějšímu zákroku za celý zápas nepřinutili. V první půli jsme hrozili, na nás netradičně, hlavně ze vzduchu. Na šanci se čekalo dlouho, až ve 26. minutě si Batioja naskočil na roh Mulemeho, ale hlavou mířil nad. Do stejných míst zacílil o chvíli později i hlavičkový pokus Súkenníka, který si naběhl na Proškův trestňák. Asi největší příležitost hostů měli na svědomí paradoxně hráči v modrém, když si Kott se Štefanem málem srazili Proškův přizemní centr do vlastní sítě. Domácí si za první poločas vytvořili jedinou šanci, zato hned gólovou. Na levé straně se do vápna prodral Březina, pozorný Švenger však Velvary do vedení nepustil. Po změně stran pokračovala hra podle nezměněného scénáře. Viktorka se snažila proniknout skrze pevnou obranou zeď a domácí využívali každou příležitost k protiútokům. V hlavičkovém festivalu pokračoval krátce po příchodu z kabin i Voltr, ale Proškovu nabídku nevyužil. Stejně dopadl, jak jinak než hlavou, o chvíli i Batioja, který nevměstnal mezi tyče centrovanou výzvu Klusáka. Po hodině hry to zkusil Prošek výjimečně nohou, ale Štefan jeho ránu, byť nadvakrát, zkrotil. Tím byly pokusy Viktoriánů pro dnešek vyčerpány a o pozornost se ve zbytku zápasu přihlásili už jen dva nejzkušenější hráči na place. Nejprve si Švenger nekompromisně pohlídal svoji nulu, když v 81. minutě vyškrábl u tyče gólový pokus Duonga a v samém závěru zatáhl za záchranou brzdu kapitán Súkenník a opustil hřiště o pár vteřin dříve, než jeho spoluhráči. Z Velvar tak vezeme bod za bezbrankovou remízu a na vítěznou vlnu se můžeme vrátit příští víkend v domácím prostředí v souboji s béčkem Mladé Boleslavi.

logo logo
přát., Příprava, so 17. 2. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FK Příbram

4:2
logo logo
přát., Příprava, so 24. 2. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FC Viktoria Plzeň "B"

11:00
16. 2. 2024

Po bateriové edici připlula na Viktorku i vlajková loď z Primu, mechanické výroční Orlíky

14. 2. 2024

Viktorka odehrála v Německu kvalitní partii. Chyběly pouze góly v síti Drážďan

8. 2. 2024

Sobotní přípravný zápas s Ústím byl zrušen

6. 2. 2024

Viktorka si dá na Den svatého Valentýna rande s Dynamem Drážďany