Duel v Domažlicích branky nepřinesl, rozhodne se na Žižkově

14. 6. 2023 | Wear

Velmi pěkně zaplněná domažlická Střelnice viděla v krásném jarním počasí typické barážové utkání svázané taktikou i nervozitou. Hlavně ve druhém poločase se diváci dočkali i šancí, ale oba gólmani si udrželi čistá konta a v sobotu tak budou soupeři začínat ze stejné startovní čáry.

B1, ČFL, st 14. 6. 2023, 00:00
logo

TJ Jiskra Domažlice

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

0:0
logo

ŽK :Teršl, Fedak, Vaigl (MH) - Švenger, Tregler

Rozhodčí : Melničuk - Šmat, Jati, čtvrtý rozhodčí Mudra

Diváci : 2122

TJ Jiskra Domažlice:

Čerepko – Fedak (82. Mlynařík), Teršl, Vávra, Rychnovský – Došlý, Mužík, Pavlík (84. Černý), Aubrecht – Zajíček, Dvořák

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Švenger - Tregler, Súkenník, Klusák - Řezáč, Prošek (66. Štrombach), Bazal (70. Batioja), Hönig, Sixta (84. Jirásek), Muleme - Voltr (66. Sow)

Reportáž

Do utkání vstoupili Viktoriáni podle svých představ, zabrali si pro sebe míč a zjevně nervózním domácím ho příliš nepůjčovali. Jako první se rozhodl otestovat letové vlastnosti domažlických balonů Hönig, ale Cherepko zasahovat nemusel. V nadějné pozici se objevil chvíli poté Klusák, ale po Řezáčově centru zamířil hlavou také nad. Ve 26. minutě se odhodlal k velkému sólu Muleme, místo střely však zvolil nepřesnou přihrávku. Závěrečné slovo si v první půli vzal opět Hönig, ale jeho rána z voleje prosvištěla pouze kolem tyče. Do druhého dějství si týmy vyměnily strany a domácích bylo najednou plné hřiště. První výstraha pro naši obranu přišla už ve 49. minutě, ale s nedůraznou hlavičkou si Švenger poradil. To Viktoriány vyburcovalo a přišla pětiminutovka bohatá na šance. Nejprve se pokoušel propálit obranný val Prošek, po následném rohu se rval před brankou Voltr, míč poskakoval v malém vápně, ale i tentokrát jej zvládli beci odpravit do bezpečí. V 55. minutě pak vypálil Muleme, gólman jen s problémy vyrazil před sebe, ale znovu byli u míče o chloupek dříve bílomodří. Po hodině hry pak přišla největší domácí šance, ale Švenger si s nebezpečným projektilem jednoho z domažlických věděl rady. Závěr utkání patřil opět Viktorce. Čerstvý Štrombach prošel ze strany skrze celé vápno, ovšem střela z úhlu neměla dostatečnou razanci. Rozhodnout mohl Batioja, ale jeho hlavička v 84. minutě jen těsně minula pravou Cherepkovu tyč. Z Domažlic si tak odvážíme, zřejmě zaslouženou, remízu a o postupujícím do druhé ligy se rozhodne v sobotní odvetě na Seifertce.

logo logo
1. kolo, ChNL, ne 21. 7. 2024

FK Varnsdorf

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:1
logo logo
2. kolo, ChNL, ne 28. 7. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

SK Líšeň 2019

10:15
13. 7. 2024

Viktorka zakončí moravské soustředění generálkou se Slováckem

10. 7. 2024

Drtiči z hor Viktorku nerozdrtili, ze zápasu hraného v tropických teplotách bereme zaslouženou výhru

10. 7. 2024

Na klubovém webu byl zahájen prodej permanentek na sezónu 2024/25

9. 7. 2024

Viktorka vyrazila na soustředění vlakem. Na Slovácku ji čekají čtyři tréninkové dny a dva zápasy