Vlašim potvrdila na Žižkově své kvality, prohra má však nahořklou pachuť

27. 8. 2023 | Wear

Posmutnělí a dosti rozladění odcházeli ze hřiště svěřenci trenéra Horňáka po duelu 7. kola F:NL proti Vlašimi. Severočechům byli více než rovnocenným soupeřem, vytvořili si i více šancí, ale všechny tři body si nakonec odvezl soupeř.

7. kolo, F:NL, ne 27. 8. 2023, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FC Sellier&Bellot Vlašim

0:1 (0:0)
logo

Branky: 66. Singhateh, ŽK: Kotek, Richter, Muleme, Batioja, Prošek - Onije, Breda, Singhateh, Kričfaluši, Toula, Janda, Rozhodčí: Kotala - Dresler, Lakomý, Diváci: 823

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Kotek - Richter, Březina, Kozojed - Tregler - Řezáč (66. Finěk), Jirásek (66. Sixta), Muleme - Batioja, Rosa (87. Štrombach) - Voltr (74. Prošek)

FC Sellier&Bellot Vlašim:

Vágner - Heppner, Onije, Šubert (62. Toula), Breda, Šmiga (62. Sanneh), Singhateh (90+2. Janda), Biegon (88. Tavares), Nogha, Labík, Kričfaluši

Reportáž

Na mokrém trávníku sledovali diváci od úvodu zajímavou podívanou. Vlašim potvrzovala, že v horních patrech tabulky není náhodou, ale Viktoriáni se rozhodně nenechávali zahanbit. Už ve 4. minutě pálil z trestňáku Březina, ale Vágner byl připraven. Hned o minutu později chyběly Rosovi centimetry, aby dosáhl na Jiráskův pas a velmi dobrou úvodní desetiminutovku zakončil Rosův nadějný pokus, který srazila obrana Severočechů na roh. Vlašim se poprvé připomněla ve 12. minutě, ale Kozojed s Kotkem nedovolili Šmigovi zakončit. Po následující vyrovnané pasáži začala po půl hodině opět úřadovat Viktorka, ale Voltrovy nůžky střihly jen nad břevno a parádní Jiráskovu ránu vytěsnil pozorný Vágner. Do poslední šance prvního dějství se vřítil ve 34. minutě kanonýr Voltr, ale kapitán Breda mu choutky na čtvrtý letošní gól překazil. Druhou půli otevřela první střela hostů na branku a hned pořádně nebezpečná, když se po Šmigově pokusu zatřáslo břevno. Štěstí pak chybělo Viktorce v 65. minutě, kdy dostal ve středu příliš prostoru nejlepší vlašimský střelec Singhateh, před vápnem napřáhl a od nohy jednoho z Viktoriánů se míč odrazil přesně k levé tyči bezmocného Kotka. Žižkováky tato sprcha nesrazila do kolen a až do konce zápasu se hnali za vyrovnáním. V 68. minutě boxoval Vágner Mulemeho střílený centr před dotírajícím Batiojou, v 75. se drali ve vápně do šancí Prošek se Sixtou, ale kýžená branka stále nepřicházela. Hodně vzrušení přinesla 81. minuta, kdy Batioja vracel z lajny míč před branku a Rosa ho napálil do sítě, ale k nelibosti celého stadionu vyhodnotil asistent rozhodčího nepřehlednou situaci, i přes své nepříliš ideální postavení, v neprospěch Viktorky, když viděl centrovaný míč již za čarou. V 87. minutě měl na hlavě vyrovnání Richter, ale z vyložené šanci přestřelil. O dvě minuty později se řítil na Vágnera Prošek, ale finální zasekávačku obránci prohlédli. Další výbuch nelibosti žižkovských tribun přinesl výrok hlavního rozhodčího v nastaveném čase. Kapitán Breda srazil na hranici vápna k zemi Proška, ale sudí Kotala ukázal svojí pravicí jen těsně před pokutové území. Rána Štrombacha z následného trestňáku si cestu do sítě nenašla a Viktorka tak, i přes srdnatý boj, proti Vlašimi na body nedosáhla.

logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

0:2
logo logo
přát., Příprava, so 22. 6. 2024

FK Teplice

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

10:30
1. 6. 2024

Přijďte fandit béčku v sobotu na Seifertku

28. 5. 2024

Pavel Hoftych a jeho trenérský kvartet dokormidlovali s Viktorkou k záchraně

25. 5. 2024

Derniéra přinesla první jarní porážku, sezónu končíme na osmém místě

24. 5. 2024

Záchranářská mise splněna, teď útok na první šestku! Viktorka přivítá v derniéře Prostějov