Před rekordní návštěvou Viktorka nezářila, z Kroměříže se vrací bez bodu

2. 9. 2023 | Wear

Rekordní návštěva na útulném kroměřížském stadionku, po deštivých dnech konečně sluníčko, kulisy nachystány na kvalitní fotbalovou podívanou. Viktorka se však dnes ukázala jako špatný účinkující a k úrovni zápasu svým výkonem příliš nepřispěla. I proto se vrací z Hané s prázdnou.

8. kolo, F:NL, so 2. 9. 2023, 17:00
logo

SK Hanácká Slavia Kroměříž

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:0 (0:0)
logo

Branka : 50. Dočkal

ŽK : Richter, Jirásek (oba. ŽIŽ)

Rozhodčí : Černý - Mojžíš, Líkař

Diváci : 1412

SK Hanácká Slavia Kroměříž:

Dostál - Zavadil, Tiahlo, Cupák, Houser (72. Stoklásek), Matoušek, Dočkal (78. Červenka), Jeleček, Jaroň (78. Charles), Fulnek (78. Chwaszcz), Kudela (90+2. Mlčoch)

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Kotek - Richter, Březina, Kozojed (80. Petrák) - Tregler - Řezáč (58. Finěk), Jirásek (58. Prrošek), Muleme - Rosa (76. Hönig), Batioja - Voltr (58. Sixta)

Reportáž

Přitom k zisku bodů toho dnes nebylo potřeba udělat až tak moc. Stačilo, aby se hosté vyvarovali své, bohužel, již tradiční, chyby v defenzivě a minimálně jeden by si na Žižkov vezli. Ta dnešní přišla v 50. minutě, kdy se Cupák musel možná i trochu bát, když zůstal před naším vápnem zcela osamocen a měl dost času nachystat si přesný centr do míst, kde operoval nejlepší domácí střelec Dočkal. A jelikož i ten si před Kotkovou brankou poradil bez větších problémů, šli hosté do vedení. Stav v tu dobu mohl být dávno jiný, ale první půle byla ze strany Viktorky neplodná a několik příležitostí, které přineslo obléhání hanácké svatyně, zůstalo nevyužito. Jirásek posílal do vápna jeden centr za druhým, z dálky to zkoušeli Rosa, nebo Řezáč, ale k vážnějšímu zákroku jsme Dostála nepřinutili. Naopak, v závěru poločasu musel Kotek boxovat nebezpečný pokus Fulneka. Po inkasované brance poslal trenér Horňák na hřiště čerstvou trojici Prošek, Sixta, Finěk, která přinesla do hry přeci jen trocha oživení, ale k ohrožení Dostála měly akce hostí nadále hodně daleko. V nadějné pozici se v 64. minutě ocitl po Proškově trestňáku Březina, ale hlavou nemířil přesně. Čtvrt hodiny před koncem se položil do střely Richter, ale ani on nevecpal míč mezi tři tyče. Poslední naděje přišla v 86. minutě, kdy po závaru před Dostálem pálil Hönig, ale obrana srazila jeho střelu na roh. Z Hané se tak vracíme s prázdnou.

Viktoriány čeká ve středu, 6. září, odložený duel 2. kola Mol Cupu ve Štěchovicích a po reprezentační pauze přivítají na Seifertce Táborsko.

logo logo
přát., Příprava, pá 17. 11. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FK Dukla Praha

1:2
logo logo
přát., Příprava, so 20. 1. 2024

Bohemians Praha 1905

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

10:30
10. 11. 2023

Viktorka zakončila nepovedený podzim prohrou v Příbrami

9. 11. 2023

Viktorka chce v Příbrami zakončit podzim kvalitním výkonem a bodovat

5. 11. 2023

V žižkovském dopoledni zahřály fanoušky jen klobásy a jitrnice, Viktorka podzimní derniéru výsledkově nezvládla

3. 11. 2023

Domácí podzim uzavře na Seifertce duel s Jihlavou, snídat se budou jitrnice a jelita