Přípravný duel č. 3 : Výborná první půle Viktoriánů a remíza s ligovým Hradcem

12. 7. 2023 | Wear

Z plné fyzické zátěže, kterou podstupují svěřenci kouče Horňáka na soustředění v Trutnově, odehráli Viktoriáni třetí zápas letní přípravy proti hradeckým Votrokům. Hlavně díky povedenému prvnímu poločasu bere Viktorka první body a již vyhlíží sobotní generálku.

přát., Příprava, st 12. 7. 2023, 10:30
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FC Hradec Králové

2:2 (2:0)
logo

Branky : 18. Rosa, 41. Jirásek - 62. Juliš, 84. Koubek

Rozhodčí : Matějka - Dorotík, Černý

Diváci : 350

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

1. poločas :

Kotek - Kozojed, Březina, Tregler - Bárta, Jirásek, Rosa, Petrák, Prošek, Muleme - Batioja

2. poločas :

Švenger - Richter, Horálek, Finěk - Řezáč, Sixta, Hönig, Žiga, Štrombach, Oravec - Voltr

FC Hradec Králové:

Vízek – Čech (14. Leibl), Heidenreich (53. Klíma), Horák (46. Gabriel), Juliš, Klíma (46. Ševčík), Pilař (46. Koubek), Pudhorocký (46. Kučera), Rada (46. Kodeš), Smrž (46. Krejčí), Šašinka (71. Hlaváč)

Reportáž

Viktorka vstoupila do utkání velmi aktivně a po celý první poločas nasazenou laťku udržela. Už po pěti minutách se do velké šance dostalo duo Prošek & Batioja, ale Vízek Hradec zachránil. V 17. minutě si naše dvojice spolupráci zopakovala, Prošek si tentokrát s Batiojou na osmnácti metrech narazil, jako tank vlétl do vápna a Rosovi stačilo před brankou nastavit nohu a mohl se radovat z první trefy v žižkovském dresu. Branka borce v černém ještě více nabudila, k neudržení byl hlavně agilní Prošek, ale ani jeho spolubojovníci nezůstávali pozadu. Prošek to zkoušel jednou z dálky, podruhé chyběly jeho kličce Vízkovi jen milimetry, později prosvištěla jeho rána jen těsně vedle hradecké tyče. Ve 41. minutě pak rozjel akci, po které se "domácí" lavička radovala podruhé. Ve středu hřiště posunul na rozběhnutého Rosu, ten našel na levé straně Jiráska a zkušený střeďák se nemýlil. Ve 44. minutě zachránilo Vízka od třetího gólu břevno po pumelici Kozojeda, ale i tak byla o poločase zaslouženě spokojenější Viktorka. Do druhého dějství poslal trenér Horňák na hřiště čerstvou jedenáctku s několika mladíky, zatímco sestavu Votroků doplnili další ligoví hráči, včetně zkušených Krejčího, nebo Kodeše. Kvalita Hradce se začala postupně projevovat, ale i přes nešťastný brzký gól po podklouznutí jednoho z našich borců se i druhá parta Viktoriánů rvala se soupeřem statečně. Nejnadějnější pokus Žižkova ve zbytku zápasu si připsal Voltr, ale jeho ránu Vízek zkrotil. Votrokům se nakonec podařilo v závěru alespoň srovnat, ale Michal Horňák mohl být s výkonem svých svěřenců právem spokojený.

Viktoriáni pokračují v soustředění a v sobotu je již čeká generálka v Chlumci.

logo logo
přát., Příprava, pá 17. 11. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FK Dukla Praha

1:2
logo logo
přát., Příprava, so 20. 1. 2024

Bohemians Praha 1905

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

10:30
10. 11. 2023

Viktorka zakončila nepovedený podzim prohrou v Příbrami

9. 11. 2023

Viktorka chce v Příbrami zakončit podzim kvalitním výkonem a bodovat

5. 11. 2023

V žižkovském dopoledni zahřály fanoušky jen klobásy a jitrnice, Viktorka podzimní derniéru výsledkově nezvládla

3. 11. 2023

Domácí podzim uzavře na Seifertce duel s Jihlavou, snídat se budou jitrnice a jelita