Štrombachův hattrick nasměroval Viktorku do Štěchovic

23. 8. 2023 | Wear

Žižkovští splnili v odloženém utkání 1. kola Mol Cupu roli favorita a po pětibrankovém vítězství v Ústí nad Orlicí postupují v poháru dál. Jejich následujícím soupeřem bude Povltavská Fotbalová Akademie.

1. kolo, MOL Cup, st 23. 8. 2023, 17:00
logo

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

0:5 (0:2)
logo

Branky : 24. Štrombach, 39. Štrombach, 70. Štrombach, 75. Hönig, 81. Rosa

ŽK : Horálek (ŽIŽ)

Rozhodčí : Trska - Novák, Ježek

Diváci :965

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí:

Jeřábek - Langer, Skalický, Hrnčíř, Chleboun, Tchanturia (66. Souček), Špatenka (66. Stránský), Vašek, Faltus (53. Sokol), Bednář (53. Hynek), Tichý (81. Mikulecký)

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Kotek - Horálek, Březina (46. Kozojed), Bárta - Petrák - Řezáč (71. Finěk), Sixta, Oravec - Hönig (80. Vais), Voltr (60. Prošek), Štrombach (71. Costa)

Reportáž


Trenér Horňák nechal odpočívat čtveřici Jirásek, Batioja, Muleme a Richter, ale i obměněná sestava si šla v pohárovém zápase důrazně za svým už od úvodního hvizdu. Ve 14. minutě se pozdější hrdina Štrombach ještě zastřeloval, ale po ložence Höniga, kterou vykopl obránce s pomocí tyče z brankové čáry, už si vzal poprvé slovo. Ve 24. minutě se opřel za vápnem do míče placírkou a uklidil ho přesně k Jeřábkově levé tyči. Branka Viktoriány uklidnila a o vývoji utkání nebylo pochyb. Při chuti byl hlavně autor prvního gólu, který pálil nebezpečně i po půl hodině, ale obrana srazila jeho pokus na roh. Velkou parádu si David Štrombach nachystal pro fanoušky na 39. minutu, kdy si navedl míč od pomezní čáry do středu pole a utěšenou ranou vymetl horní růžek Jařábkovy svatyně. Po změně stran se čekalo na to, zda domácí vydrží se silami a přidají-li bíločervení další branky. Jiskře nutno přičíst ke cti, že její borci bojovali až do závěrečných minut, ale rozdíl v kvalitě byl, přeci jenom, patrný. V 70. minutě završil hattrick Štrombach, když po krásné akci s Hönigem a navrátilcem Proškem zakončoval do prázdné branky. Čtvrtou trefu přidal po rychlém protiútoku a dobře vyřešeném přečíslení střelou k tyči Hönig a poslední slovo si vzal střídající Rosa, kterému připravil ideální míč opět Prošek. Zkušený středopolař naskočil do hry po měsíční rekonvalescenci a za půl hodiny stihl zapsat dvě asistence. Viktorka tak s přehledem postoupila v Mol Cupu do druhého kola ve kterém pocestuje do středočeských Štěchovic, kde hraje své domácí zápasy tým Povltavské fotbalové akademie.

logo logo
přát., Příprava, pá 17. 11. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FK Dukla Praha

1:2
logo logo
přát., Příprava, so 20. 1. 2024

Bohemians Praha 1905

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

10:30
10. 11. 2023

Viktorka zakončila nepovedený podzim prohrou v Příbrami

9. 11. 2023

Viktorka chce v Příbrami zakončit podzim kvalitním výkonem a bodovat

5. 11. 2023

V žižkovském dopoledni zahřály fanoušky jen klobásy a jitrnice, Viktorka podzimní derniéru výsledkově nezvládla

3. 11. 2023

Domácí podzim uzavře na Seifertce duel s Jihlavou, snídat se budou jitrnice a jelita