Štrombachův hattrick nasměroval Viktorku do Štěchovic

23. 8. 2023 | Wear

Žižkovští splnili v odloženém utkání 1. kola Mol Cupu roli favorita a po pětibrankovém vítězství v Ústí nad Orlicí postupují v poháru dál. Jejich následujícím soupeřem bude Povltavská Fotbalová Akademie.

1. kolo, MOL Cup, st 23. 8. 2023, 17:00
logo

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

0:5 (0:2)
logo

Branky : 24. Štrombach, 39. Štrombach, 70. Štrombach, 75. Hönig, 81. Rosa

ŽK : Horálek (ŽIŽ)

Rozhodčí : Trska - Novák, Ježek

Diváci :965

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí:

Jeřábek - Langer, Skalický, Hrnčíř, Chleboun, Tchanturia (66. Souček), Špatenka (66. Stránský), Vašek, Faltus (53. Sokol), Bednář (53. Hynek), Tichý (81. Mikulecký)

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Kotek - Horálek, Březina (46. Kozojed), Bárta - Petrák - Řezáč (71. Finěk), Sixta, Oravec - Hönig (80. Vais), Voltr (60. Prošek), Štrombach (71. Costa)

Reportáž


Trenér Horňák nechal odpočívat čtveřici Jirásek, Batioja, Muleme a Richter, ale i obměněná sestava si šla v pohárovém zápase důrazně za svým už od úvodního hvizdu. Ve 14. minutě se pozdější hrdina Štrombach ještě zastřeloval, ale po ložence Höniga, kterou vykopl obránce s pomocí tyče z brankové čáry, už si vzal poprvé slovo. Ve 24. minutě se opřel za vápnem do míče placírkou a uklidil ho přesně k Jeřábkově levé tyči. Branka Viktoriány uklidnila a o vývoji utkání nebylo pochyb. Při chuti byl hlavně autor prvního gólu, který pálil nebezpečně i po půl hodině, ale obrana srazila jeho pokus na roh. Velkou parádu si David Štrombach nachystal pro fanoušky na 39. minutu, kdy si navedl míč od pomezní čáry do středu pole a utěšenou ranou vymetl horní růžek Jařábkovy svatyně. Po změně stran se čekalo na to, zda domácí vydrží se silami a přidají-li bíločervení další branky. Jiskře nutno přičíst ke cti, že její borci bojovali až do závěrečných minut, ale rozdíl v kvalitě byl, přeci jenom, patrný. V 70. minutě završil hattrick Štrombach, když po krásné akci s Hönigem a navrátilcem Proškem zakončoval do prázdné branky. Čtvrtou trefu přidal po rychlém protiútoku a dobře vyřešeném přečíslení střelou k tyči Hönig a poslední slovo si vzal střídající Rosa, kterému připravil ideální míč opět Prošek. Zkušený středopolař naskočil do hry po měsíční rekonvalescenci a za půl hodiny stihl zapsat dvě asistence. Viktorka tak s přehledem postoupila v Mol Cupu do druhého kola ve kterém pocestuje do středočeských Štěchovic, kde hraje své domácí zápasy tým Povltavské fotbalové akademie.

logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

0:2
16. 5. 2024

Na Vysočinu pro druholigovou jistotu

12. 5. 2024

Jarní nedobytnost měla dnes namále, Viktorka bere s Varnsdorfem bod

10. 5. 2024

Souboj s Varnsdorfem a možnost PŘIHRÁT ŽIVOT zapsáním se do Registru dárců kostní dřeně, to je žižkovská neděle

8. 5. 2024

Viktorka dvakrát udeřila z závěru zápasu a z Brna veze důležité vítězství