Viktorka bodovala na jaře i ve druhém zápase, bitva s Opavou skončila smírně

10. 3. 2024 | Wear, foto : Ema Bartalská, Svatopluk Samler

Vyprodaná hlavní tribuna, skvělá atmosféra, parádní support od obou fanouškovských táborů. To byla kulisa prvního jarního domácího zápasu, ve kterém připsali svěřenci kouče Marka Nikla čtvrtý letošní bod.

18. kolo, F:NL, ne 10. 3. 2024, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

Slezský FC Opava

1:1 (1:0)
logo

Branky : 13. Rosa - 71. Přichystal

ŽK : Rosa, Muleme, Klusák, Sodoma - Omale, Marzuq

Rozhodčí : Szikszay - Volf, Šafránková

Diváci : 1580

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Bajza - Kozojed, Richter, Broukal, Klusák - Prošek (72. Batioja), Jirásek (C), Petrák, Muleme (72. Řezáč) - Rosa (63. Sodoma) - Kovinić (63. Toula)

Slezský FC Opava:

Číž - Hýbl, Srubek, Kopečný, Janoščin (C), Málek (90+2. Helebrand), Blecha (90+3. Wehowský), Kim (67. Velička), Omale, Ondráček (67. Přichystal), Marzuq (67. Haitl)

Reportáž

Před parádní diváckou kulisou měli Viktoriáni výborný vstup do zápasu a už v 6. minutě to po rohu zkoušel z nadějné pozice Richter. O chvíli později zablokovala defenziva Slezanů ránu Proška a blízko brance byl i ve 12. minutě Kovinić, ale jeho hlavička jen těsně minula Čížovu bránu. Třináctka pak už byla pro bíločervené šťastná. Petrák skvěle prostrčil na vápno na Rosu a žižkovský Brazilec mířil po zemi přesně. Vedení Viktorky bylo naprosto zasloužené, Opava se za první čtvrthodinu na dostřel Bajzy ani jednou nedostala. Poprvé o sobě dali hosté vědět v 17. minutě, ale prudká hlavička Marzuqa mířila jen nad břevno. Velkou šanci na navýšení skóre měl ve 20. minutě Prošek, ale Jiráskův centr netrefil dobře. Čížovi pořádně zatrnulo i při další akci, kdy Mulemeho nabídka od autové čáry cinkla, k překvapení všech, o zadní tyč. Poločasové skóre se málem měnilo ještě před odchodem do kabin, ale i s Richterovou hlavičkou si, byť s problémy, Číž poradil. V úvodu druhé půle se dvakrát připomněl Kovinić, ale do sítě neprotlačil ani svůj pokus pravačkou, ani ten hlavou. Po hodině hry se misky vah začaly přiklánět na stranu Slezanů. V 61. minutě ještě Bajza skvěle vytáhl nad břevno hlavičku Kopečného, ale o deset minut později už udeřilo. Hosté vrátili do vápna přetažený centr a Přichystal hlavou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Další pohyb na světelné tabuli už ani jedna z obran nepřipustila a zápas tak dospěl k zasloužené remíze. Zatrnulo nám jen v samotném závěru, kdy exžižkovský Málek trefil tyč, ale nakonec si přeci jen mohli Viktoriáni připsat bodový zisk i ve druhém jarním zápasu.

logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

0:2
16. 5. 2024

Na Vysočinu pro druholigovou jistotu

12. 5. 2024

Jarní nedobytnost měla dnes namále, Viktorka bere s Varnsdorfem bod

10. 5. 2024

Souboj s Varnsdorfem a možnost PŘIHRÁT ŽIVOT zapsáním se do Registru dárců kostní dřeně, to je žižkovská neděle

8. 5. 2024

Viktorka dvakrát udeřila z závěru zápasu a z Brna veze důležité vítězství