Štědrá Viktorka darovala hodovníkům z Hané dva body

31. 3. 2024 | Wear

"Náš jednoznačně nejhorší výkon na jaře, dneska bylo vše špatně. Jediným pozitivem je získaný bod". Slova kouče Marka Nikla přesně charakterizují nepodařenou žižkovskou velikonoční neděli. Jeho svěřenci prohospodařili dvoubrankové vedení a nakonec museli vzít zavděk bodem za remízu.

20. kolo, F:NL, ne 31. 3. 2024, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

SK Sigma Olomouc B

2:2 (2:0)
logo

Branky : 19. Batioja, 29. Sodoma (pen.) - 57. Šíp, 69. Šíp

ŽK : bez karet

Rozhodčí : Volek - Žurovec, Kotalík

Diváci : 1266

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Bajza – Řezáč (70. Kozojed), Broukal, Richter, Klusák – Sixta (58. Prošek), Jirásek (C), Tregler (87. Muleme) – Batioja, Toula (58. Rosa) – Sodoma (70. Kovinić)

SK Sigma Olomouc B:

Digaňa – Uriča, Dohnálek, Vraštil, Elbel (78. Slavíček) – Israel, Spáčil (C) – Zifčák (75. Amasi), Mikulenka, Šíp (75. Hadaš) – Fiala (88. Muritala).

Reportáž

Zápas se přitom vyvíjel pro bíločervené podle nejideálnějšího scénáře. Po čtvrt hodině sice pustili do gólovky Fialu, ale Bajza skvělým reflexním zákrokem vytěsnil jeho ránu z malého vápna na roh. V 18. minutě si ještě Digaňa stáhl nebezpečný centr Klusáka, ale pak už začal úřadovat Batioja. Nejprve si ve vápně počkal na Sixtův přízemní centr a přesnou placírkou poslal v 19. minutě Viktorku do vedení a o dalších deset minut později zamotal v rohu vápna hlavu olomouckým bekům natolik, že jeden z nich musel sáhnout po nedovoleném zákroku. K penaltě se postavil Sodoma a s ledovým klidem navýšil náskok na rozdíl dvou branek. Definitivní klid mohli dodat Žižkovu ještě v první půli znovu Sodoma a následně po Jiráskově rohu hlavou Richter, ale skóre už se nezměnilo. Jaká to byla škoda ukázalo druhé dějství. Olomouckých mladíků bylo najednou plné hřiště a Viktoriáni začali kupit chybu za chybou. A ač Bajza často čaroval, nakonec přišlo to, o co si domácí ve druhé půli koledovali. Do role nekompromisního hodovníka se pasoval olomoucký Šíp a dvěma trefami během dvanácti minut srovnal. Z této studené sprchy se Viktoriáni několik minut vzpamatovávali, ale s blížícím se závěrem se přeci jen ještě vzchopili k tlaku. Digaňa však pokusy střídajících Rosy a Koviniće do sítě nepustil a Viktorka tak promarnila možnost opustit sestupové příčky. Další příležitost navýšit bodové konto budou mít svěřenci trenéra 7Nikla v pátek na hřišti Vlašimi.

logo logo
22. kolo, F:NL, ne 14. 4. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

SK Hanácká Slavia Kroměříž

3:2
logo logo
23. kolo, F:NL, st 17. 4. 2024

FC SILON Táborsko

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

17:00
10. 4. 2024

Anglický týden odstartuje duel se sousedy v tabulce, na Žižkov přijedou Hanáci z Kroměříže

5. 4. 2024

Pod Blaníkem udeřil Soda a Viktoriáni vezou z Vlašimi důležité vítězství

4. 4. 2024

V pátek se představíme na hřišti na jaře neporažené Vlašimi

31. 3. 2024

Štědrá Viktorka darovala hodovníkům z Hané dva body