Čtvrtá jarní domácí výhra, Benátky inkasovaly čtyři góly

3. 4. 2016 | FB

Viktorka si připsala další důležité tři body. Ve čtvrtém jarním domácím utkání porazila Benátky nad Jizerou 4:0, dvěma góly se blýskl Vojtěch Gebert.

23. kolo, ČFL, ne 3. 4. 2016, 10:15
logo

SK Benátky nad Jizerou

4:0 (2:0)
logo

Branky: 19. a 46. Gebert, 41. Marek, 74. Petrášek. Rozhodčí: Drábek – Starý, Šafránková. ŽK: bez karet. Diváci: 958.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Soukup – Šandera, Petrášek, Kodr, Procházka (54. Šimkovský) – Gebert, Pavlata, Křeček (60. Salašovič) – Dočekal (74. Trýzna), Marek (60. V. Klán), Volek (60. Hurka).
SK Benátky nad Jizerou:
Sakar – Smetana, Pajer, Borovička, Horák (46. Ansuma) – Mich. Sedláček (66. Jiránek), Mar. Sedláček, Mendy, Sudek – Škarecký, Chimezie (77. Mbah).

Reportáž

Viktorka byla v utkání favorit a od prvních minut diktovala tempo hry. V devatenácté minutě se jí navíc podařilo vstřelit důležitou první branku, která tým uklidnila. Dočekal dokázal procedit balon do vápna, kde Vojtěch Gebert šajtlí k tyči poslal Viktorku do vedení.

Ještě do konce prvního poločasu dokázali svěřenci trenéra Zdeňka Haška vedení navýšit. Úspěšným asistujícím hráčem byl opět Dočekal, zakončovatelem však tentokrát Josef Marek.

Žižkovu se podařil vstup do druhého poločasu na jedničku. Krátce po výkopu totiž obdržel přihrávku od Marka na vápně Vojtěch Gebert, skvěle se uvolnil a obloučkem nad padajícím gólmanem zvýšil už na 3:0. Pro Geberta to byly premiérové dvě trefy v dresu našeho týmu.

Další velké šance pak měli Kodr, Dočekal či Hurka, který ohrozil bránu Benátek z přímého kopu. Co se však nepovedlo těmto třem, to dokonal Petrášek. Viktorka po rohovém kopu zůstala u míče, balon na zadní tyči vrátil do malého vápna Klán a právě stoper Tomáš Petrášek jej doklepl do prázdné brány.

Tečku za utkáním pak udělal střídající Hurka, jehož centr z levé strany padal do růžku Sakarovy brány. Gólman Benátek však dokázal konečky prstů balon vyškrábnout a zabránit tak pátému inkasovanému gólu.

23. 4. 2024

Vzácná návštěva. Pozvání na Viktorku přijaly děti z žižkovské Mateřské školky Vozová 5

21. 4. 2024

Viktorka porazila pátou Chrudim, Sixtovo gólové představení podtrhl premiérovou trefou Divíšek