O vyřazení z poháru rozhodl gól v závěru

20. 9. 2017 | fkvz.cz

Viktoria vedla v pohárovém utkání v Jablonci 1:0, ale zápas nakonec do vítězného konce nedovedla. Zkraje druhého poločasu domácí vyrovnali a čtyři minuty před koncem rozhodl o výhře a postupu Severočechů Stanislav Tecl gólem z pokutového kopu.

3. kolo, MOL Cup, st 20. 9. 2017, 17:00

FK Jablonec

2:1 (0:1)

Branky: 51. Masopust, 86. Tecl (pen.) – 13. Podrazký (pen.). Rozhodčí: Lerch – Hájek, Pfeifer. ŽK: Podrazký (ZIZ). Diváci: 817.

FK Jablonec:
Hrubý – Holeš, Pernica, Kysela, Hanousek – Masopust, Považanec, Trávník, Jovovič (90. Zelený) – Mihálik (63. Doležal), Tecl (90+2. Janetzký).
Řehák – Pardubský, Podrazký, Mareš, Hašek – Kodeš, Čermák, Hurka – Galuška (89. Šandera), Jelínek (81. Stratil), Volek (64. Engelmann).

Viktoria nastoupila do pohárového utkání s několika změnami. Nejzásadnější bylo obsazení stoperské dvojice, v níž se objevil jinak záložník Podrazký. V bráně pak i v tomto pohárovém utkání nastoupil Řehák, který odchytal předchozí dva zápasy MOL Cupu.

První šanci zápasu si připsali domácí, když Jovovič obešel Řeháka, ovšem poté branku i kvůli zakolísání netrefil. Viktoria se poté prezentovala dvěma střeleckými pokusy Kodeše a Hurky a poté dokonce udeřila. Pardubského centr zasáhl rukou Hanousek a pokutový kop proměnil Miroslav Podrazký.

Do konce poločasu si domácí vypracovali dvě šance ke srovnání. V 36. minutě dokázal Mihálikovu hlavičku zneškodnit Řehák, o šest minut později pak brankář Viktorie sledoval, jak Trávníkův přímý kop končí na tyči. V závěru poločasu pak zahodil velkou šanci Tecl.

Co se Jablonci nepovedlo v závěru prvního poločasu, to mu vyšlo zkraje toho druhého. Po několika minutách hry se střelou ve vápně prosadil Lukáš Masopust a vyrovnal na 1:1.

Domácí nabuzeni vyrovnávacím gólem ještě přidali a postupně přicházely i šance. Po hodině hry vykopával střelu Tecla z brankové čáry Podrazký, krátce poté nepřekonal Doležal skvělého Řeháka.

Jablonec se nakonec vítězné trefy dočkal. Pardubský fauloval Trávníka ve vápně a druhou penaltu v utkání proměnil Stanislav Tecl. Pro Viktorku tak cesta pohárovým MOL Cupem skončila.

3:1

10:30
21. 4. 2024

Viktorka porazila pátou Chrudim, Sixtovo gólové představení podtrhl premiérovou trefou Divíšek