Slibně rozehraný zápas Viktoria nedotáhla k bodovému zisku

10. 11. 2016 | FB

Viktoria na jihu Čech nebodovala. Ačkoliv byla po většinu utkání aktivnějším týmem a vytvořila si několik šancí, prosadit se nedokázala. To domácí Dynamo ano, a hned dvakrát. O výhře Jihočechů rozhodl v 74. minutě Pešek, kterého o devět minut později doplnil druhým gólem Wermke.

15. kolo, Fortuna národní liga, čt 10. 11. 2016, 17:00
logo

SK Dynamo Č. Budějovice

2:0 (0:0)
logo

Branky: 74. Pešek, 83. Wermke. Rozhodčí: Ginzel – Poživil, Kožár. ŽK: Šourek, Táborský – Egert, Dočekal. Diváci: 527.

SK Dynamo Č. Budějovice:
Křížek – Klesa, Šourek, Novák, Funda – Čermák, Čavoš (49. Pešek) – Wermke, Benát, Táborský (77. Kladrubský) – Kalod (66. Kadula).
FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Soukup – Hašek (82. Trýzna), Egert, Pimpara, Šandera – Podrazký, Pavlata (32. Sixta), Krystan – Engelmann, Dočekal, Volek (76. Klán V.).

Reportáž

Viktoria vstoupila do utkání správnou nohou a v úvodním poločase byla lepším týmem. V deváté minutě se i střelecky prosadila, ale Dočekalův gól nebyl kvůli ofsajdu uznán. Další velké šance pak měli Podrazký a Engelmann – prvně jmenovaný si však nepřišel na brankáře Křížka, druhý branku hlavou těsně přestřelil. Domácí o sobě dali vědět po půl hodině hry, kdy Táborský mířil těsně vedle Soukupovy brány.

To už na hřišti nebyl středopolař Michal Pavlata, který musel hru opustit kvůli zraněnému kolenu.

Ve druhém poločase se na první vážnější situaci čekalo do 58. minuty, kdy se krásně do nůžek položil Dočekal a branku Dynama těsně přestřelil. Na druhé straně pak po chybě v rozehrávce zakončoval do prázdné brány Táborský, ale skluzující Pimpara míč na čáře zastavil.

V 74. minutě neuspěl ve velké šanci Wermke, jehož zakončení dokázal Soukup zlikvidovat. Balon se však odrazil přesně na nohy Jakuba Peška, jehož tvrdá přízemní střela skončila v bráně Viktorie. Ačkoliv tedy doposud měla Viktorie více šancí, prosadit se dokázali právě domácí.

A ti posléze přidali i druhý gól. Ve druhé šanci si tentokrát Roman Wermke dokázal poradit se Soukupem a střelou do prázdné brány zvýšil na 2:0. Viktoria tak slibně rozehraný zápas nedokázala dotáhnout do bodového konce, v Českých Budějovicích prohrála 0:2.

11. 3. 2024

Nejlepší novodobý střelec Viktorky a nezdolný bojovník dává sbohem, zdraví má přednost