S Třincem jsme podruhé v sezoně prohráli 0:4 a šance na záchranu se značně ztenčily

11. 5. 2019 | Luboš Kroupa

Ani na podruhé se nám v této sezoně nepodařilo porazit Třinec. Stejně jako na podzim jsme prohráli 0:4 a naděje na záchranu se opět vzdálili

28. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 11. 5. 2019, 10:15

FK Fotbal Třinec

4:0 (3:0)

Branky: 6. Samiec, 29. Buchvaldek, 30. Dedič, 65. Janošík, Rozhodčí: Matějček - Flimmel, Poživil, ŽK: Rothe, Bazal, Žežulka (ZIZ),Diváci: 468.

FK Fotbal Třinec:
Adamuška - Ilko, Šuľa, Bedecs, Janoščin - Buchvaldek (55. Omasta), Vaněk, Weber (69. Arroyo), Janošík - Dědič (79. Demjan), Samiec
Soukup - Antl (42. Žežulka), Šimek, Rothe, Muleme - Sukenník (39. Bazal), Frizoni, Kubala (63. Hejný) - Urbanec, Mashike, Tusjak

K první střele zápase se dostal už po čtyřech minutách Mashike, bohužel ale minul branku, a tak udeřili domácí. Samiec si udělal prostor těsně za hranicí šestnáctky a zamířil přesně do pravého horního rohu!

Opět jsme doplatili na proměňování šancí, Jakub Urbanec zahrál přímí kop na zadní tyč, kde byl zcela osamocený Frizoni, ale bohužel netrefil vůbec branku, a tak nás opět potrestali třinečtí. Kdy se míč dostal ve vápně ke zcela volnému Buchvaldkovi, který neměl problém překonat padajícího Soukupa.

Hned v další minutě jsme prohrávali už o 3 branky. Naši obránci zapomněli na nabíhajícího Dediče, který dostal přihrávku a šel z levé strany sám na Soukupa, který bohužel na prudkou střelu nedosáhl - 0:3. Poločas pro nás mohl dopadnout ještě hůř. Domácí Ilko naštěstí netrefil z malého vápna branku.

Po změně stran nám nezbývalo než vrhnout síly do útoku a pokusit se dát branku a málem se nám to podařilo, ale Tusjakova střela šla jen kousek nad břevno třineckého brankáře. Bohužel přišla 65. minuta, kdy jsme obdrželi čtvrtou branku. Bohužel po další chybě v obraně zůstal domácí Janošík zcela osamocen a tvrdou střelou uklidil míč do sítě.

I když jsme se snažili vstřelit alespoň čestnou branku, neměli jsme kvalitu v zakončení a někdy i štěstí. Po centru Mashikeho se míč odrazil k Bazalovi, který branku přestřelil. o chvilku později vychytal brankář Adamuška střelu Urbance a dorážku Žežulky obrana zablokoval.

Hosté bojovali alespoň o čestný úspěch, avšak své příležitosti neproměňovali. Po Mashikeho centru srazil Adamuška míč k Bazalovi, od něj šel balon jen nad břevno. O chvíli později spálil další šanci Urbanec, jeho ránu z pravé strany domácí brankář vyrazil, dorážejícího Žežulku už Slezané zablokovali. Poslední tutovku měl v závěru Třinec.

Po dnešní remíze Znojma v Sokolově zůstáváme poslední a na nesestupovou pozici ztrácíme dvě kola před koncem čtyři body.

3:1

10:30
23. 4. 2024

Vzácná návštěva. Pozvání na Viktorku přijaly děti z žižkovské Mateřské školky Vozová 5

21. 4. 2024

Viktorka porazila pátou Chrudim, Sixtovo gólové představení podtrhl premiérovou trefou Divíšek