Viktorka zlomila prokletí jménem Třinec a vrátila se na třetí místo.

15. 6. 2020   |   Wear

Dostali jsme se z horších situací, říkal trenér Hašek po vysoké prohře s Votroky a dnešní zápas mu dal za pravdu. Jeho svěřenci se z hradecké sprchy rychle oklepali a Viktorka se po vítězném zápase s Třincem vrátila na barážovou pozici.

23. kolo, pondělí 15. 6. 2020, 17:00

FK Viktoria Žižkov

FK Fotbal Třinec

3:1
1:0

Góly : 2. Nabiyev, 74. Bezdička, 90. Nešický - 87. Puchel.

ŽK : Weber (TŘI), Habanec (TŘI, mimo hřiště), Akulnin (TŘI)

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Řezáč, Súkenník, Žežulka, Tusjak - Batioja, Bazal (77. Antl), Nešický - Diviš (58. Bezdička), Szotkowski (69. Felipe), Nabiyev (58. Vůch).

FK Fotbal Třinec:

Chmiel - Burgo (28. Akulinin), Kušnír, Gáč, Janoščín - Omasta (90. Šuĺa), Steinhübel (46. Weber), Valenta (78. Michalík), Vaněk (78. Samiec), Puchel - Hlúpik.


Reportáž

           Lepší start do utkání jsme si ani nemohli přát. Už ve 2. minutě nacentroval Řezáč a na zadní tyči ukrytý Nabiyev z voleje uklidil míč pod břevno. Domácí se uklidnili a dál diktovali tempo zápasu. Po deseti minutách se prodral k hlavičce Diviš, ale stejně jako chvíli po něm Szotkowski se svojí střelou z dálky nebyl úspěšný. Parádu plnou rychlých narážeček předvedla v 16. minutě čtveřice Řezáč, Bazal, Batioja a Diviš, ale krásnou akci překazil zvednutý praporek asistenta. Viktorka měla zápas pod kontrolou, ale do konce poločasu stojí za zmínku už jen závar před Chmielovou brankou ve 40. minutě. Třinec toho do té doby pod vysílačem moc nepředvedl a vedení domácích bylo naprosto zasloužené. To však nemuselo platit krátce po návratu z kabin, kdy Valenta hlavičkoval nebezpečně, ale těsně nad. Pak už si žezlo zápasu opět přivlastnila Viktorka. V 59. minutě se prodíral středem Tusjak, ale narazil do černé zdi. Chvíli na to přistrčil Bazal ve vápně do nadějné pozice čerstvému Bezdičkovi, ale ani ten neprostřelil třineckou defenzivní hradbu. Za pět minut si to naše dvojice zopakovala, Bezdička zakončoval tentokrát hlavou, ale opět chyběla přesnost. Třetí pokus už ale "Bezďa" přetavil v gól. Na rohu vápna si v 73. minutě přehodil míč na levačku a přesnou střelou k vzálenější tyči dodal domácím klid. Viktoriánům ale dvougólový náskok nestačil a byli hladoví po dalších úlovcích. Nejprve nepochodil se svým pokusem Felipe a v 83. minutě se třásla po Něšického ráně pravá tyč a za pár vteřin na to vyrazil Chmiel pumelici namlsaného Bezdičky. Pět minut před vypršením základní hrací doby vstoupilo v platnost staré pravidlo nedáš dostaneš. Třinečtí dokonale rozebrali naší obranu a Puchelovi stačilo nastavit placírku. Závěr byl ve znamení několika střetů, po kterých zůstali na trávníku ležet vždy oba aktéři, ale drama naštěstí odmítl zkušený Nešický, který chladnokrevně zakončil rychlý brejk. Vítězství Viktorky bylo zasloužené a třešničkou na dortu je pro její fanoušky pohled na tabulku, ve které se Žižkov osamostatnil na třetí pozici.

Fotogalerie

MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha