Klidný postup přes Brozany

9. 8. 2017 | fkvz.cz

Viktoria si ve 2. kole MOL Cupu zastřílela a po výsledku 4:0 vyřadila třetiligové Brozany. Góly postupně stříleli Petr Galuška, Petar Musa, Martin Hurka a Vojtěch Engelmann. O soupeři ve 3. kole poháru rozhodne los.

2. kolo, MOL Cup, st 9. 8. 2017, 17:00

SK Sokol Brozany

0:4 (0:3)

Branky: 4. Galuška (Čermák), 9. Musa (Čermák), 13. Hurka, 53. Engelmann (Hurka). Rozhodčí: Severýn – Melichar, Vodrážka. ŽK: Cibulka, Hovorka – Pavlata. Diváci: 570.

SK Sokol Brozany:
Lipš – Stehlík, Cibulka, Franc, Bubeníček – Marič, Slanička (62. Tichý), Studecký, Šollar (58. Hovorka) – Benda, Chukwuma (73. Walter).
Řehák – Šandera, Švejdík, Toml, Volek (58. Hašek) – Pavlata – Galuška, Hurka, Čermák (46. Stratil), Engelmann – Musa (68. Jelínek).

Trenér David Vavruška udělal v sestavě oproti ligovému utkání s Varnsdorfem několik změn. V sestavě se tak objevil brankář Řehák či záložníci Pavlata, Galuška a Hurka, na hrotu pak nastoupil Musa.

Viktoria měla doslova snový vstup do zápasu. Už ve čtvrté minutě přetlačil soupeře Petr Galuška a propálil Lipše. Další gól přidal o čtyři minuty později z podobné pozice Petar Musa. Pro oba nováčky v kádru to byl premiérový soutěžní gól za Viktorii.

Skvělou třináctiminutovku zakončil Martin Hurka, který mířil přesně z přímého kopu a zvýšil už na 3:0. Tentýž hráč v dalších minutách zahrával standardku z ještě lepší pozice, tentokrát ovšem minul.

Našemu týmu vyšel vstup i do druhé půle. Po centru z pravé strany mířil přesně Vojtěch Engelmann, který propálil brankáře Lipše. Pátý gól mohl přidat střídající Jelínek, ale jeho zakončení se zastavilo o nohu gólmana soupeře. To už na hřišti nebyl otřesený Čermák, který se střetl hlavou s protihráčem.

V závěru duelu musel své čisté konto obhájit brankář Řehák, který zasahoval proti nebezpečné hlavičce Stehlíka.

Viktoria tak po výhře 4:0 postupuje do třetího kola MOL Cupu, o soupeři rozhodne los.