Dělba bodů s Olympií

12. 8. 2017   |   fkvz.cz

Třetí zápas, třetí remíza. Taková je bilance Viktorie na začátku sezony Fortuna národní ligy. Ve třetím kole brala bod po remíze 2:2 s pražskou Olympií, se kterou musela dvakrát dotahovat skóre. Nakonec se povedlo a po gólech Musy a Bazala si Viktoria odvezla ze Strahova bod.

3. kolo, sobota 12. 8. 2017, 10:15

FK Olympia

FK Viktoria Žižkov

2:2
2:1

Branky: 8. Hejný, 42. Žežulka – 15. Musa (Volek), 60. Bazal (Engelmann). Rozhodčí: Machálek – Batík, Dohnálek. ŽK: Maršálek, Žežulka – Kodeš. ČK: 82. Maršálek (OLY). Diváci: 820.

FK Olympia: Frydrych – Maršálek, Opluštil, Žežulka, Vopat (68. Dordevič) – Liener, Verner (78. Duben), Ruml, Frizoni – Hejný (84. Bareš), Katidis.
FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Šandera, Švejdík, Toml, Hašek – Stratil (46. Pavlata), Kodeš, Podrazký – Bazal, Musa, Volek (58. Engelmann).

Reportáž

Více než osm stovek diváků sledovalo v prvním poločase snažení Olympie, která byla aktivnější. Po osmi minutách hry se také dočkala gólu. To přišel centr z levé strany a ve vápně se prosadil Karel Hejný, shodou okolností bývalý hráč Žižkova.

O sedm minut později bylo vyrovnáno: Petar Musa si zpracoval centr Volka z levé strany a poté překonal brankáře Frydrycha. Soupeř si poté vypracoval další šance, prosadil se však až před přestávkou. Ondřej Žežulka, který byl v našem klubu v létě na testech, si naskočil na roh a Olympia vedla 2:1.

Krátce poté mohl srovnat Stratil, ovšem jeho hlavičkový pokus se snesl pouze na břevno Frydrychovy brány.

Ve druhém poločase se Viktoria výrazně zlepšila. Odměnou jí pak byl gól z 60. minuty, kdy Josef Bazal po pasu Engelmanna přeloboval brankáře soupeře a vyrovnal na 2:2.

Podobně zakončoval také v samostatném úniku Pavlata, jeho lob však skončil na břevně. Posléze neuspěl ani Bazal, který pelášil sám na bránu z pravé strany, ovšem Frydrych jej tentokrát vychytal.

Ačkoliv byla Olympia pod velkým tlakem, mohla sama skórovat, jenže ve dvou šancích neuspěla. Navíc posledních osm minut dohrávala bez vyloučeného Maršálka.

Gól však už nepadl, a tak si Viktoria odvezla ze Strahova bod za remízu 2:2. Vzhledem k průběhu duelu se jednalo o spravedlivý výsledek.

Ohlasy

Miloš Sazima (trenér FK Olympia): „Myslím si, že se bylo na co dívat. Brzy jsme vstřelili gól, ale zároveň také jeden obdrželi. Důvod gólů, které dostáváme, bych hledal za nezkušeností, mladickou nerozvážností, protože to jsou věci, které se v této soutěži ještě musíme naučit. Poté jsme se znovu dostali do vedení, opět inkasovali a musím přiznat, že poté Viktorka měla velký tlak. Byli jsme všude druzí, paradoxně v deseti jsme měli dvě obrovské šance na rozhodnutí utkání. Soupeř těch šancí měl rozhodně více, to si musíme přiznat. Celkově si však myslím, že remízový výsledek je spravedlivý.“

David Vavruška (trenér FK Viktoria Žižkov): „Začnu od toho nejdůležitějšího, a to jsou naši fanoušci. Chtěl bych jim poděkovat za podporu, protože nám moc pomohli. Obecně zápasy venku jsou pro nás noční můrou, protože na ně jezdí pár fanoušků, a když se třeba od dvanácté minuty nedaří, dostáváme to pocítit. Zápas se nevyvíjel dobře, od začátku jsme dotahovali a myslím si, že tento duel nám pomohli neprohrát hlavně fanoušci. Neslyšel jsem žádný negativní pokřik nebo něco podobného, bylo to úžasné. Klobouk dolů za výkon, který předvedli. Pokud jde o samotný zápas, Olympia nás ničím nepřekvapila, viděl jsem její dva předchozí zápasy a vždy se prezentovala podobně. Věděli jsme tedy, že jsou agresivní, napadají nahoře a nešetří krokem. Bohužel jsme dostali dva góly z hrubých nezodpovědností, a na to dojíždíme. Udělali jsme si to strašně těžký. Druhý poločas byl z naší strany slušný, bylo tam hodně šancí, dvě břevna a celkově několik možností, jak zápas rozhodnout. Nicméně to soupeř měl také, takže bod za remízu 2:2 bereme a jdeme dál. Celkově zápas musel fanoušky bavit.“

Fotogalerie

Jan Jelínek Hráči před výkopem uctili památku Rudolfa Bati Petar Musa Petar Musa
AmadetUhlsportPRERibbonMAXITIPPražská teplárenskáPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha