Dělba bodů s Olympií

12. 8. 2017 | fkvz.cz

Třetí zápas, třetí remíza. Taková je bilance Viktorie na začátku sezony Fortuna národní ligy. Ve třetím kole brala bod po remíze 2:2 s pražskou Olympií, se kterou musela dvakrát dotahovat skóre. Nakonec se povedlo a po gólech Musy a Bazala si Viktoria odvezla ze Strahova bod.

3. kolo, Fortuna národní liga, so 12. 8. 2017, 10:15
logo

FK Olympia

2:2 (2:1)
logo

Branky: 8. Hejný, 42. Žežulka – 15. Musa (Volek), 60. Bazal (Engelmann). Rozhodčí: Machálek – Batík, Dohnálek. ŽK: Maršálek, Žežulka – Kodeš. ČK: 82. Maršálek (OLY). Diváci: 820.

FK Olympia:
Frydrych – Maršálek, Opluštil, Žežulka, Vopat (68. Dordevič) – Liener, Verner (78. Duben), Ruml, Frizoni – Hejný (84. Bareš), Katidis.
FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Hrubeš – Šandera, Švejdík, Toml, Hašek – Stratil (46. Pavlata), Kodeš, Podrazký – Bazal, Musa, Volek (58. Engelmann).

Reportáž

Více než osm stovek diváků sledovalo v prvním poločase snažení Olympie, která byla aktivnější. Po osmi minutách hry se také dočkala gólu. To přišel centr z levé strany a ve vápně se prosadil Karel Hejný, shodou okolností bývalý hráč Žižkova.

O sedm minut později bylo vyrovnáno: Petar Musa si zpracoval centr Volka z levé strany a poté překonal brankáře Frydrycha. Soupeř si poté vypracoval další šance, prosadil se však až před přestávkou. Ondřej Žežulka, který byl v našem klubu v létě na testech, si naskočil na roh a Olympia vedla 2:1.

Krátce poté mohl srovnat Stratil, ovšem jeho hlavičkový pokus se snesl pouze na břevno Frydrychovy brány.

Ve druhém poločase se Viktoria výrazně zlepšila. Odměnou jí pak byl gól z 60. minuty, kdy Josef Bazal po pasu Engelmanna přeloboval brankáře soupeře a vyrovnal na 2:2.

Podobně zakončoval také v samostatném úniku Pavlata, jeho lob však skončil na břevně. Posléze neuspěl ani Bazal, který pelášil sám na bránu z pravé strany, ovšem Frydrych jej tentokrát vychytal.

Ačkoliv byla Olympia pod velkým tlakem, mohla sama skórovat, jenže ve dvou šancích neuspěla. Navíc posledních osm minut dohrávala bez vyloučeného Maršálka.

Gól však už nepadl, a tak si Viktoria odvezla ze Strahova bod za remízu 2:2. Vzhledem k průběhu duelu se jednalo o spravedlivý výsledek.

Ohlasy

Miloš Sazima (trenér FK Olympia): „Myslím si, že se bylo na co dívat. Brzy jsme vstřelili gól, ale zároveň také jeden obdrželi. Důvod gólů, které dostáváme, bych hledal za nezkušeností, mladickou nerozvážností, protože to jsou věci, které se v této soutěži ještě musíme naučit. Poté jsme se znovu dostali do vedení, opět inkasovali a musím přiznat, že poté Viktorka měla velký tlak. Byli jsme všude druzí, paradoxně v deseti jsme měli dvě obrovské šance na rozhodnutí utkání. Soupeř těch šancí měl rozhodně více, to si musíme přiznat. Celkově si však myslím, že remízový výsledek je spravedlivý.“

11. 3. 2024

Nejlepší novodobý střelec Viktorky a nezdolný bojovník dává sbohem, zdraví má přednost