Z výhry se raduje Ústí, ofenzívní trápení Viktorie nechává tým stále na dně tabulky

17. 3. 2019   |   Martin Svoboda foto: Ema Bartalská

V bodových plánech domácích byl určitě jiný výsledek, než se dnes dopoledne pod vysílačem zrodil. Stačila jediná povedená akce protivníka a bylo po plánech. Viktorka si tak musí minimálně dva týdny na další body potažmo na opuštění poslední příčky F:NL počkat.

19. kolo, neděle 17. 3. 2019, 10:15

FK Viktoria Žižkov

FK Ústí nad Labem

0:1
0:0

Branka: 61. Procházka. Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Antl, Opluštil (oba ZIZ). Diváci: 1113

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Antl, Opluštil, Rothe, Žežulka – Urbanec, Súkenník, Kubala (84. Bazal), Stříž (65. Auer), Tusjak – Mashike Sukisa (73. Hejný).
FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Prošek, Brak, J. Peterka, Janso – Krátký, Dvořák (55. Richter) Valenta, Bílek, Procházka – Matějka (90+2 Nágl).

Loading player...

Reportáž

Po vysoké porážce s Brnem šla Viktorka do zápasu s několika změnami. V brance vystřídal Soukupa Hrubeš, na pravém beku nastoupil místo Šimka Žežulka a v základní sestavě chyběl i Auer, jehož nahradil Stříž.

První poločas mnoho nenabídl, Viktorka na Armu vyrukovala s vysokým presingem, což Severočechům dělalo problémy. V útoku je zlobil chvilkami Mashike, ale diváci žádnou velkou šanci domácích neviděli. Ústečtí si jednu ve 34. minutě vypracovali, to, když po prudkém centru Dvořáka svedl hlavičkový souboj s Antlem Krátký, ale trefil špatně míč, který letěl mimo.

Zápas pokračoval v podobném duchu až do 60. minuty. To se rychlý Daniel Procházka vypořádal se třemi žižkovskými zadáky naráz a pohodlně skóroval - 0:1. Vydatně mu při rozhodující akci zápasu pomohl prohraný Opluštilův souboj, který jeho průniku předcházel, a poté také Rotheho podklouznutí. Od této chvíle se zaskočení domácí vrhli do útoku. Jejich tlak ale nebyl nijak velký a drtivý už vůbec ne. V jejich obraně vznikala odkrytá okénka, Arma je ale efektivně nevyužívala. Viktorka působila bez jiskry, směrem dopředu nedokázala kombinovat, proto vše řešila spíše nákopy a častými nepřesnými centry. Neúčinnou ofenzívu nakonec odnesl střídáním i Elvis Mashike, hráč s jehož brankovým přispěním počítal domácí trenér Sazima nejvíc.

Ohlasy

Miloš Sazima (trenér FK Viktoria Žižkov): Do zápasu jsme šli s tím, že chceme odčinit debakl z Brna a to se nám výsledkově nepodařilo. Nevytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, a to málo jsme nevyužili. Ačkoliv se našim sokům v boji o záchranu také bodově nedaří, my musíme koukat jen na sebe a zaměřit se na body hlavně v domácím prostředí.

Aleš Křeček (trenér FK Ústí nad Labem): Pro mě má tohle vítězství hodně dobrou chuť, vyhrál jsem na Viktorce jako trenér poprvé. Výhra to byla zasloužená, Viktorku jsme do ničeho vážnějšího nepustili. Příští dva zápasy napoví, jestli se letos učastníme baráže.