Neuvěřitelný zápas s Pardubicemi. Remíza zachráněná v poslední minutě a rekord v počtu gólů.

16. 9. 2018 | Martin Svoboda

Nevídaný průběh, nevídaný konec, nevídaný počet branek. Tohle představení se aktérům nedělního zápasu pod vysílačem povedlo dokonale. Strhující děj, závěrečné drama jako od pana Ibsena a nakonec rekord v počtu branek při domácích zápasech Viktorie Žižkov. Její hráči v poslední minutě nastavení vydolovali bod za remízu 4:4.

8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 16. 9. 2018, 10:15

FK Pardubice

4:4 (2:1)

Branky: 7. a 31. Musa, 48. Čermák, 90+3. Podrazký (pen.) – 40. a 59. Tischler, 54. Černý, 90. Petráň. Rozhodčí: Jílek – Kříž, Boček. ŽK: Opluštil  – Tischler. Diváci: 1132

Otáhal – Žežulka, Opluštil, Švejdík, Stříž – Auer (62. Urbanec), Batioja, Podrazký, Čermák (77. Volek), Bazal – Musa (90. Dočekal).
FK Pardubice:
Knobloch – Prosek, Klíma, Šejvl, Čelůstka – Fousek (75. Kühnel), Tischler, Jeřábek, Čmelík (62. Sokol) – Černý, Petráň (90+4. Šafařík).

Úvod jakoby naznačoval, že se dnes žádný nudný zápas hrát nebude. Hned v 7. minutě se pas Batiojy zprvu netvářil nijak nebezpečně, ale pardubický brankář Knobloch při výběhu zaváhal, prohrál souboj s Petarem Musou, který ještě pár vteřin hledal nejlepší vyřešení nastalé situace, aby záhy vystřelil přesně pod břevno - 1:0.

Po půlhodině hry se Petar Musa dostal pohotově v pokutovém území podruhé ke slovu a překonal po rohovém kopu Knoblocha podruhé - 2:0.

Pardubice sice měly většinu první půle míč na svých kopačkách, ale do šancí se prakticky nedostávaly. Pomohla jim až přímočará akce Čmelíka s Černým, kterou přesně k tyči zakončil v pokutovém území Emil Tischler - 2:1. Po změně stran pak jako první zahrozil hned po několika vteřinách hry Petráň, ale jeho rána šla vysoko nad.

Divoký průběh utkání nastartovala tečovaná střela Marcela Čermáka z velké dálky, proti níž neměl Knobloch šanci zareagovat - 3:1. Odpověď Východočechů však byla blesková a představovaly ji dvě překrásné akce. Tu první nejprve po skvělé spolupráci Petráně s Fouskem zakončoval placírkou prakticky do prázdné branky Pavel Černý - 3:2. O pět minut později se pak do ostrého Fouskova centru položil Emil Tischler a hlavou zvládl vyrovnat - 3:3

Pardubice pak usilovaly mohutně o čtvrtý gól. Dvě šance měl výborně hrající Fousek. Při té první ale mířil vysoko nad, tu druhou mu z ostrého úhlu lapil Otáhal. Na druhé straně pak mohl rozhodnout i Žižkov, ale měl neuvěřitelnou smůlu. Musa utekl obraně Pardubic a obstřelem trefil bližší tyč. Od ní se míč odrazil k Bazalovi, který pro změnu při dorážce trefil tu vzdálenější. V pokračující akci pak Batioja nasměroval svůj oblouček do břevna.

Přesto nebyl všemu zajímavému v zápase konec. Dlouho to vypadalo na remízu 3:3, když po průniku Tischlera přišel následný jeho centr k Michalu Petráňovi a ten nadvakrát dopíchl míč k tyči - 3:4. Žižkov to však nezabalil. Dočekal byl na hřišti jen pár vteřin a vybojoval faul ve vápně po další chybě Knoblocha, jemuž předtím vypadl míč z rukou. Kapitán Miroslav Podrazký pak nezaváhal a završil skóre na konečných - 4:4.

Padl tak rekord v počtu branek, které kdy byly v jednom zápase v profesionálních soutěžích na Viktorce zaznamenány. Rekord dosud držel zápas z května roku 1999 Viktoria Žižkov - Sparta 1:6. V neprofesionální soutěži - ČFL na žižkovském stadionu jednou už 8 branek padlo. V březnu 2016 porazili Viktoriáni Králův Dvůr 6:2. Dnešní vysoký počet branek v síti Pardubic je pro tým svěřenců trenéra Mikolandy o to cennější, že východočeský soupeř inkasuje málokdy a čtyři zásahy za 90 minut prakticky nezná.

Petr Mikolanda (trenér FK Viktoria Žižkov): „Padlo osm gólů a byl to nadstandardní druholigový zápas. Čtyři góly ale nemůžeme dostat. Dlouho jsme hráli v obraně dobře, ale gól na 2:1 to výrazně ovlivnil. Chtěli jsme vyhrát, ale dostat za poločas tři góly, to je trestuhodné. Během jedné minuty jsme trefili tři tyčky a z protiútoku jsme hned dostali gól. Penalta byla o několik minut dřív za tahání Batiojy, ale sudí Jílek ji odpískal později. Pro nás je to ztráta dvou bodů.“