S Varnsdorfem bez branek

6. 8. 2017   |   fkvz.cz

Viktoria si ve druhém kole Fortuna národní ligy rozdělila s Varnsdorfem po jednom bodu. Diváci se gólu nedočkali.

2. kolo, neděle 6. 8. 2017, 10:15

FK Viktoria Žižkov

FK Varnsdorf

0:0
0:0

Rozhodčí: Dubravský – Polák, Podaný. ŽK: Kodeš, Podrazký – Porcal, Kozma, Zieris, Kocourek, Šulc. Diváci: 821.

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Šandera, Švejdík, Toml, Hašek – Kodeš – Bazal, Stratil, Čermák (46. Podrazký), Volek (68. Engelmann) – Jelínek (46. Musa).
FK Varnsdorf: Porcal – Beránek, Chlumecký, Zieris, Kozma (76. Bílek), Bláha, Durdevič (73. Švantner), Dordič (62. Šulc), Zbrožek, Rudnytskyy, Kocourek.

Reportáž

Zápas dvou rozdílných poločasů. Tak by se dalo v krátkosti shrnout utkání proti Varnsdorfu. V úvodním dějství byl nebezpečnější soupeř, který lépe kombinoval a několikrát ohrozil branku Viktorky.

Ačkoliv se severočeský celek dostal k několika zakončením, stoprocentní gólová šance nepřišla. Za zmínku stojí zákrok Hrubeše, který musel skočit pod nohy protihráče, jenž mířil na jeho bránu.

Ve druhém poločase se role obrátila. Trenér Vavruška poslal do hry Podrazkého a vysokého Musu a náš tým byl nebezpečnější.

Dvě velké šance si Viktoria připravila po hodině hry. Nejprve běžel sám na bránu aktivní Bazal, ovšem jeho lob dokázal Porcal konečky prstů vytěsnit nad bránu. Z následného rohu si pak na balon naskočil stoper Toml a Porcal jen sledoval, kterak balon letí těsně vedle jeho pravé tyče.

Další šance pak měl Musa, jenže v obou případech mířil jen do míst, kde byl připravený brankář. Chorvatský útočník byl aktivní a Varnsdorf jej většinou zastavoval až za cenu faulů. Ani ze standardek poblíž šestnáctky soupeře ale Viktoria neudeřila.

Viktoria tak i ve druhém utkání nového ročníku FNL se svým soupeřem remizovala. Po úvodní plichtě v Českých Budějovicích 1:1 tentokrát bez branek s Varnsdorfem.

Ohlasy

David Vavruška (trenér FK Viktoria Žižkov): „Viděli jsme dva rozdílné poločasy. Varnsdorf má šikovné, pohyblivé a technické mužstvo, a proto jsme se chtěli mladší zálohou soupeři v pohyblivosti vyrovnat. Hra nám však nefungovala, nepodrželi jsme míč a kazili jednoduché situace. Bylo to složitý a naše hra v první půli nevypadala dobře. Proto jsme do sestavy museli o přestávce zasáhnout a druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší. Je to ale o gólech, které nepadly. Je to škoda, chtěli jsme vyhrát, ale musíme pracovat dál.“

Zdenko Frťala (trenér FK Varnsdorf): „Zápas jsme měli dobře rozehraný, hlavně v prvním poločase, ale chybí nám zabiják, zakončovatel, který dokáže dát gól i z těžké pozice. Ve druhé půli Žižkov prostřídal, byl nebezpečnější než my. Nebyli jsme už tak aktivní, navíc si soupeř vypracoval stoprocentní šanci z malého vápna. Od 75. minuty jsme byli rádi, že jsme neinkasovali. Když to shrnu, bod ze hřiště Viktorky Žižkov beru a vážím si ho.“

Fotogalerie

Nástup do utkání Nástup do utkání Lukáš Vácha v ochozech stadionu Jan Jelínek
AmadetUhlsportPRERibbonMAXITIPPražská teplárenskáPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha