Sedmnáctka poprvé na jaře vyhrála za tři body a stále kontroluje třetí místo

20. 4. 2017   |   RedakceFoto: Milan Kaisler

Poprvé na jaře s čistým kontem, poprvé na jaře za tři body. Sedmnáctka Viktorie Žižkov splnila ošidnou povinnost, Olympii Hradec Králové porazila doma 2:0 a nadále se drží na třetím místě.

19. kolo, čtvrtek 13. 4. 2017, 14:15

FK Viktoria Žižkov

FK Olympia

2:0
1:0

Branky: 24. Bohdan, 79. Tesař. Rozhodčí: Starý – Les, Rod. ŽK: bez karet. Diváků: 80.

FK Viktoria Žižkov: Konečný – Hradil, Pařízek, Machač, L. Pillmann (41. Kaisler) – Studený, Bubeník, Livora – Lanc (60. Šimůnek), Chytra (41. Tesař), Bohdan (41. Kotlín).

Reportáž

Stejně jako na podzim odehrají mladší dorosty Viktorie Žižkov některé své mistrovské zápasy na hlavním stadionu klubu v Seifertově ulici. Ten první jarní vyšel na Olympii Hradec Králové – a mladí viktoriáni ve svém chrámu žádné překvapení nedopustili, zápas měli až na pár momentů zcela pod kontrolou.

„Kluci využili velké hřiště a také si viditelně užívali konečně krásně upravenou travnatou plochu,“ uvedl domácí asistent trenéra Petr Kotlín.

Důležitý první gól zařídili krajní hráči. Přesný centr Adama Lance si v pokutovém území našel Jeroným Bohdan a pěknou akci zakončil s klidem pokerového hráče.

„Dařilo se nám zakládání útoků a kombinace. Soupeř hrozil pouze ze standardních situací, ale naše obranná hra byla spolehlivá. Škoda, že jsme druhý pojišťovací gól až v závěru,“ dodal Kotlín.

Na konečných 2:0 zvýšil nejlepší střelec týmu Jan Tesař, který šikovně zužitkoval výbornou přihrávku Vojtěcha Studeného.

Příští zápas odehraje Viktoria Žižkov U17 v sobotu 22. dubna na hřišti šestého Táborska (10:15).

Fotogalerie

MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha