Sedmnáctka si na hřišti Táborska s chutí zastřílela a zvítězila podruhé za sebou

25. 4. 2017 | Redakce

Přírodní trávník zatím sedmnáctce Viktorie Žižkov svědčí, i druhý zápas na tomto povrchu zvládla za tři body. Na hřišti Táborska jednoznačně dominovala a po výhře 4:1 hájí třetí místo s bodovým náskokem na Admiru.

20. kolo, Česká liga dorostu B, so 22. 4. 2017, 10:15
logo

FC SILON Táborsko

1:4 (0:2)
logo

Branky: 75. Mareš – 23. Kaisler, 32. Šimůnek, 42. Lanc, 67. Tesař. Rozhodčí: Kouba – Ondřej, Pícha. ŽK: Livora (ŽIŽ). Diváků: 30.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Beránek – Kaisler (53. Hradil), Pařízek, Machač, Bohdan (49. L. Pillmann) – Studený (28. Lanc), Bubeník (49. Voháňka), Livora – Kotlín (59. Minárčin), Chytra (49. Tesař), Šimůnek.

Reportáž

V sychravém počasí předvedl mladší dorost Viktorie Žižkov nejlepší jarní výkon, o jeho vítězství nebylo od první minuty pochyb. Dvougólové vedení hostům zajistili do přestávky Martin Kaisler a Jakub Šimůnek, další dva góly přidali po přestávce Adam Lanc a Jan Tesař. Domácí korigovali nepříznivý stav až pět minut před koncem.

„Hned od začátku bylo na klucích vidět, že se na hřišti cítí dobře. Nutili se do náročného fotbalu a po zisku míče rozvíjeli pěkné kombinace. Zápas jsme měli pod kontrolou,“ řekl spokojený trenér Radek Bejbl, který kvitoval i fakt, že si díky hladkému průběhu utkání zahráli všichni nominovaní hráči do pole.

Na druhou stranu je třeba přiznat, že Táborsko oproti podzimu ztratilo značně na síle, během zimy přišlo hned o šest klíčových hráčů. Čtyři byli posunuti do staršího dorostu a další dva odešli za lepším. V základní sestavě domácích proto nastoupili hned čtyři hráči ročníku 2001.

„Z toho důvodu není třeba naši výhru nijak přeceňovat. Nicméně kluci si zastříleli a jejich výkon to nijak nesnižuje,“ dodal Bejbl.

Příští zápas odehraje Viktoria Žižkov U17 v pátek 28. dubna na hřišti devátého Motorletu (17:00).