Viktorka srovnala dvougólové manko, ale neboduje. Třinec jí podruhé za sebou vyprovodil čtyřmi góly

21. 9. 2019 | Martin Svoboda / Foto: Pavel Werner

Z tohoto ocelářského města se pomalu, ale jistě, stává neoblíbená destinace viktoriánů. Jedna věc je únavné cestování, které se může, ale i nemusí, na výkonu podepsat. Druhý důvod, ten už tolik obejít nejde, je bilance, kterou Žižkov s Třincem má. A ani po tomto kole ji nevylepšil, přidal pátou porážku ve vzájemném zápase v řadě.

9. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 21. 9. 2019, 10:15
logo

FK Fotbal Třinec

4:2 (2:0)
logo

Branky: 14. Samiec, 20. Kušnír, 73. Kubala, 82. Hlúpik – 55. Súkenník, 65. Urbanec. Rozhodčí: Cieslar – Dohnálek, Bureš. ŽK: Bedecs, Akulin - Batioja. Diváci: 529.

FK Fotbal Třinec:
Adamuška – Kušnír, Bedecs, Gáč, Janoščín – Omasta, Samiec, Machalík (90. R. Vaněk , Valenta (63. Kubala), Hlúpik – Tijani (76. Akulinin).
FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak (63. Urbanec) – Batioja (76. Čapek), Súkenník – Bazal, Gil, Martan – Diviš.

Reportáž

První šanci si vypracovali hosté. Po přihrávce Diviše pálil z otočky z hranice malého vápna Batioja, ale v tutovce branku minul. Domácí naopak svou první příležitost zužitkovali. Valentův pokus zblízka ještě Švengr vyrazil, míč poté ovšem z dálky parádně napálil Martin Samiec a zamířil přesně do pravého horního rohu žižkovské branky - 1:0.

Pražané mohli ihned srovnat. Batioja hledal před brankou nabíhajícího Bazala, jenže ten v pádu nasměroval míč vedle tyče. Naopak produktivita Třince byla stoprocentní. Janoščín odcentroval z levé strany přesně na hlavu Ondřeje Kušníra a domácí kapitán hlavou překonal Švengra - 2:0.

Před přestávkou mohli jít Slezané dokonce do tříbrankového vedení. Machalík napřáhl z hranice šestnáctky a hostující gólman musel prudkou ránu vyrážet.

Uplynulo deset minut druhého poločasu a Žižkov se dostal do kontaktu. Diviš si udělal prostor na levé straně, viděl v pokutovém území volného Igora Súkenníka a přízemním pasem ho našel, načež hostující záložník, bývalý hráč Třince, vypálil po zemi k levé tyči - 2:1.

Tijani mohl vrátit Slezanům dvoubrankové vedení, po Hlúpíkově přihrávce se protlačil přes Březinu, jeho dělovku ovšem vyrazil Švengr. O chvilku později Pražané dokázali vyrovnat. Domácí předvedli velkou chybu v rozehrávce, když odkop jednoho z domácích beků srazil Jakub Urbanec přímo do branky - 2:2!

Třinec však nakonec hrubka mrzet nemusela. Hlúpík odcentroval na zadní tyč a střídající Filip Kubala vrátil vedení domácím - 3:2.

Slezané ještě v závěru přidali čtvrtý gól. Filip Hlúpík si tentokrát sám naběhl na centr Kušníra na zadní tyč a zavěsil - 4:2.

21. 4. 2024

Viktorka porazila pátou Chrudim, Sixtovo gólové představení podtrhl premiérovou trefou Divíšek