Senzační závěr na Žižkově! Viktorka i v devíti strhla vítězství v 93. minutě na svojí stranu

28. 7. 2019 | Martin Svoboda foto: Ema Bartalská

Nevídaná divočina v podobě devíti žlutých, tří červených karet a branky v oslabení v konečné 93. minutě se odehrála ve druhém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY při zápase Viktorie Žižkov se Sokolovem.

2. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 28. 7. 2019, 10:15

FK Baník Sokolov

2:1 (1:0)

Branky: 9. Urbanec (pen.), 90.+3. Opluštil – 55. Selnar. Rozhodčí: Orel - Mikeska, Bureš. ŽK: Opluštil, Tusjak, Egidio,– Dvořák I., Mejdr, Čihák, Glaser, Selnar. ČK: Diviš, Cabaña - Mejdr. Diváci: 1168

Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak – Batioja, Súkenník – Urbanec (81. Egidio), Gil (87. Maksić), Bazal (37. Cabaña) – Diviš.
FK Baník Sokolov:
Dvořák I. – Mejdr, Hošek, Ševčík, Dvořák II. – Čihák (60. Vávra), Kopřiva (47. Selnar), Štípek, Glaser – Wermke (47. Šmehyl), Červenka.

Když opouštěli naštvaní sokolovští hráči hřiště, jeden z nich v návalu frustrace vykřikl: „Na co se tak honíme, když nakonec máme ho*no." A o tom je také fotbal, viktoriáni by se mohli navyprávět. Třeba kvůli minulému zápasu v Pardubicích. Ve výborném stylu odehrané utkání na východě Čech skončilo nakonec jejich těsnou prohrou 1:2.

A protože tým okolo trenéra Zdeňka Haška si byl dobře vědom, co by případná další ztráta mohla znamenat, vlétla Viktorka do utkání příkladně. V 6. minutě poprvé trefil branku Luise Gila, ale pohotovou střelu zneškodnil skvělým zákrokem gólman Dvořák. O další minutu navrch se už měnilo skóre. Po nedovolením zákroku v pokutovém území byla nařízena penalta a její exekutor Jakub Urbanec jí bez známek nervozity proměnil směrem k levé tyči - 1:0

Ve 13. minutě, se i hosté dožadovali pokutového kopu, ale celá situace byla posouzena jako ofsajd. Po půlhodině se Sokolovští hnali do útoku, ale o míč přišli. Hra se tak velmi rychle otočila na druhou stranu, kde se z pravé strany přišla přihrávka na první tyč. V tomto prostoru se nacházel Jaroslav Diviš, jenž z malého vápna branku netrefil.

Baník mohl skórovat před přestávkou. Slavným mohl být sokolovský Mejdr, který ale dobře postaveného Milana Švengera neobelstil.

A po půli začala na Žižkově divočina. Nejprve se v dobré šanci objevil hostujícící Marek Červenka, jehož hlavičku vytěsnil na roh brankář Švenger. Padesátá minuta byla pro Pražany smolná. Jaroslav Diviš, nešikovně ve středu hřiště zasáhl při souboji soupeřovo koleno a uviděl pod vysílačem první červenou kartu dne.

Sokolovu pak stačilo jen pět minut na vyrovnání! Zadáci Žižkova si nevěděli rady s dráhou míče v malém vápně, až jim Jakub Selnar svým zakončení zkazil náladu - 1:1. Hostující hráč si poradil skvěle, když Milanu Švengerovi nedal šanci zasáhnout.

V 79. minutě pozlobil žižkovskou obranu David Štípek. když našel v šestnáctce nabíhajícího Marka Červenku, od něj proletěl míč jen vedle vzdálenější tyče. Po minutě byly síly se na hrací ploše vyrovnány. Jan Mejdr šel po druhého faulu za žlutou kartu předčasně do sprch. Jenže vyrovnaný počet hráčů trval jen minutu. Stanislav Vávra, který se na půli dostal z ničeho nic do úniků sám na brankáře byl bez milosti doslova zkosen  Maximilianem Ezaquielem Cabaňaou

Pak přišel bláznivý závěr pro Viktorku Žižkov. Běžela třetí minuta nastavení a její poslední standardní situace. Davida Březina dostal důvěru a poslal míč na zadaní tyč, tam se skvěle zorientoval a hlavně zakončil Marek Opluštil - 2:1. Pražané tak nevídaně zvládli závěr zápasu a i v oslabení berou tři body.

Zdeněk Hašek (trenér FK Viktoria Žižkov): „Já bych vyzdvihl, než herní projev, tak morálku a styl, jakým jsme šli minimálně pro bod. To je super, ale jinak máme o našem výkonu jinou představu, v Pardubicích jsme odehráli lepší utkání. Pro nás ale dneska zlaté tři body."

8. 3. 2024

Představujeme fanouškům partnera Viktorky - Sběrné suroviny UH, s.r.o.

4. 3. 2024

Předprodej na Opavu zahájen, tu nejlepší pozvánku poslal fanouškům tým svým vítězstvím v Brně