Sedmnáctka v generálce nestačila na Liberec a zaslouženě prohrála

15. 8. 2016 | redakce

Ve druhém zápasu Memoriálu Vlastislava Marečka sedmnáctka Viktorie Žižkov nenavázala na cenné vítězství 3:2 v Jablonci, na půdě dalšího soupeře ze severu v Liberci prohrála 0:2. „Otevřelo nám to oči,“ přiznal po cenné prověrce trenér Radek Bejbl.

Zatímco minulé úterý žižkovská sedmnáctka dokázala vyhrát v Jablonci, v sobotu byla na perfektně připraveném hřišti Slovanu Liberec od úspěchu daleko. Na půdě dalšího prvoligového celku zaslouženě prohrála 0:2, když zejména v prvním poločase marně hledala recept na aktivní a důraznou hru domácích. Hosté byli pod trvalým tlakem, a jelikož se jim vůbec nedařila rozehrávka, branku soupeře za první půli ani jednou neohrozili. Naopak dvakrát inkasovali.

O přestávce žižkovský trenér Radek Bejbl vystřídal devět hráčů – a poměr sil se aspoň trochu vyrovnal. Hráčům Viktorie se povedly některé kombinace a několikrát byli blízko aspoň kontaktnímu gólu. Na druhou stranu mohla být porážka ještě větší, protože hráči Slovanu v poslední minutě dvakrát trefili tyč.

„Utkání se nám nepovedlo, herně jsme propadli a soupeř vyhrál zaslouženě, mohl i vyšším rozdílem,“ zhodnotil generálku na mistrovskou sezonu Bejbl. „První poločas byl z naší strany jednoznačně horší, zlepšili jsme se až po přestávce, kdy jsme byli aspoň něčeho schopní. Ukázalo nám to naše nedostatky, viděli jsme, v jaké kvalitě hraje naše lepší konkurence. Je to poučné pro nás trenéry a mělo by být i pro hráče, kteří by měli usilovněji pracovat na svých nedostatcích.“

Memoriál Vlastislava Marečka, sobota 13. 8. 2016, 10:00

SLOVAN LIBEREC – FK VIKTORIA ŽIŽKOV 2:0 (2:0)

Branky: 30. Žižka, 38. Kratochvíl.

Žižkov: Beránek (41. Konečný) – Hradil (41. Sommer), Kaisler, Machač (41. Pařízek), L. Pillmann (41. Bohdan) – Livora (50. Minárčin), Bejbl, Tesař (41. Studený) – Kotlín (41. Lanc), Šimůnek (41. Chytra), Špaňhel (41. Hruška).

23. 4. 2024

Vzácná návštěva. Pozvání na Viktorku přijaly děti z žižkovské Mateřské školky Vozová 5

21. 4. 2024

Viktorka porazila pátou Chrudim, Sixtovo gólové představení podtrhl premiérovou trefou Divíšek