Viktorka útočí na nejlepší umístění od sestupu z ligy. Naději na třetí místo chce posílit v Jihlavě.

14. 5. 2021 | Wear

Azyl na Proseku, covid, nejistota ohledně stadionu. A přesto je reálná naděje, že bude letošní sezona zapsána v archivech jako nejúspěšnější za posledních devět let. Pokud svěřenci trenéra Oulehly zvládnou dnešní zápas na Vysočině, posunou se dvě kola před koncem F:NL na třetí pozici. Tak vysoko se Viktorka od pádu z nejvyšší soutěže dosud neumístnila.

Viktoriány však odpoledne čeká soupeř, který stále nemůže v poklidu dohrávat. Vysočina má před sestupovými vodami náskok pěti bodů a jistě by ráda stvrdila příslušnost k profi soutěži co nejdříve. Svěřenci kouče Křečka mají solidní formu, za poslední čtyři zápasy nepoznali chuť porážky (Táborsko 2:2, Varnsdorf 1:1, Vlašim 3:3, Blansko 3:1) a stejně, jako Viktorka, se posouvají tabulkou vzhůru. Poslední vzájemný soutěžní duel (1:1) uzavíral na Proseku podzimní část sezony a domácí zachraňovali bod až v nastaveném čase, kdy prostřelil Číže Mashike. Novodobá bilance vyznívá lépe pro Viktoriány, s Jihlavou padli naposledy na jaře 2019 (1:4) a od té doby se radovali čtyřikrát z výhry a dvakrát se týmy rozešli smírně. Loňský duel rozhodla na Vysočině penalta Igora Súkenníka (1:0) a ani dnes se neočekávají žádné brankové hody. V pěti z šesti posledních zápasů padlo méně než 2,5 gólů. Své konto by jistě rád rozšířil nejlepší střelec hostí, Jaroslav Diviš, který chytil po čase gólovou chuť a k hranici 10 zářezů už mu chybí jen dvě čárky. Navíc, pokud se náš kanonýr trefil, Viktorka vždy brala tři body.

Utkání na stadionu v Jiráskově ulici má výkop v 17:00 a jako hlavní jej bude řídit sudí Miroslav Zelinka s asistenty Petrem Kotalíkem a Michalem Volfem. Delagátem LA bude Jan Šotek, technickým delegátem Stanislav Volek.

Zápas si pro své vysílání vybral partner soutěže spol. Fortuna. Fanoušci Viktorky se ale mohou tradičně spolehnout na živý komentář Martina Mudra na Radiu Žižkov, který naladí ZDE.

logo logo
1. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 24. 7. 2021

SK Líšeň

FK Viktoria Žižkov

3:2
logo logo
2. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 1. 8. 2021

FK Varnsdorf

FK Viktoria Žižkov

17:00
23. 7. 2021

Viktorka vstupuje do nového ročníku v Líšni. Bez zkušených borců, ale s odhodláním uspět

22. 7. 2021

Jak žižkovský Lojza hlídal reprezentaci při Mistrovství Evropy

16. 7. 2021

Viktorku čeká generálka ve městě automobilů. F:NL startuje již za týden

15. 7. 2021

Zrodila se spolupráce Viktorky s Al-Ahly SC. Egyptský gigant posíla na Žižkov první posily