Kluci jsou na přelomu velkého fotbalu, říká trenér třináctky Šmíd

12. 8. 2019 | Redakce

Spokojenost. To je pocit, který převládá v Aleši Šmídovi, trenérovi Viktorie Žižkov U13, v souvislosti s minulou sezonou. „Kluky hodnotím velice pozitivně, hráli nejvyšší možnou soutěže ve své kategorii a popasovali se s tím. Dokázali si, že můžou hrát s kýmkoliv, s žádným soupeřem jsme nepropadli,“ říká na prahu nového ročníku.

Jak uplynulou sezonu hodnotíte?

Já říkám, že kluci v U13 jsou na přelomu malého a velkého fotbalu, protože od příští sezony přecházejí na 10+1. Proto jsme se od půlky sezony připravovali už na velký fotbal. Kluky hodnotím velice pozitivně, hráli nejvyšší možnou soutěže ve své kategorii a popasovali se s tím. Dokázali si, že můžou hrát s kýmkoliv, s žádným soupeřem jsme nepropadli. Povedlo se i vhodně doplnit kádr, posílili jsme o hráče, kteří nám chyběli.

Odpovídá konečné 5. místo potenciálu týmu?

Vzhledem k tomu, že se snažíme nehrát tolik na výsledky, jako spíš na to, aby se kluci individuálně zlepšovali, hodnotím spíš výkony hráčů. Z tohoto pohledu jsem byl spokojený. Oproti podzimu jsme se posunuli o jedno místo výš, takže to považuju za úspěšné. I když jsme mohli být ještě o kousek výš.

Co považujete za největší klad sezony?

Klobouk dolů, jak se s tím kluci vypořádali, během dvou našich společných let ušli v rámci fotbalu kus cesty. Jen doufám, že se jim stejným způsobem povede i na velkém hřišti.

A naopak zápor?

Bohužel jsme měli i vážná zranění, nějaké zlomeniny, kvůli kterým nám vypadli hráči, s nimiž by možná naše výkonnost byla ještě lepší. A trápila nás koncovka, gólů jsme v rámci celé sezony nedali tolik, kolik bych si představoval. Dozadu nám to fungovalo lépe.

Nejlepší zápas?

Podzimní domácí zápas s Libercem, který jsme vyhráli 3:2, to byla opravdu přehlídka bojovnosti, kluci si sáhli až na dno a vyhráli jen proto, že to odmakali možná na dvě stě procent. To byl jeden z nejlepších zápasů, kterých jsem se kdy jako trenér zúčastnil. A přidám i zápas v Jablonci, kde jsme taky vyhráli 3:1.

logo logo
12. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 23. 10. 2021

Slezský FC Opava

FK Viktoria Žižkov

6:1
logo logo
13. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 31. 10. 2021

FK Viktoria Žižkov

FC Vysočina Jihlava

10:15
22. 10. 2021

Před Opavou v čele tipovačky duo Slaninová & Novotný

19. 10. 2021

Trenér David Oulehla s asistentem Janem Filipem končí na lavičce Viktorky

17. 10. 2021

Chrudim knockoutovala Viktorku po hodině hry dvěma rychlými direkty a nepustila ji ze spodku tabulky

16. 10. 2021

Seifertka uvidí souboj týmů s nejhorší výsledkovou formou. Na Žižkov míří poslední Chrudim