Statečný boj Viktoriánů na Slovácku. Pohár opouštíme se vztyčenou hlavou.

6. 11. 2019 | Wear

.

4. kolo, MOL Cup, st 6. 11. 2019, 17:00
logo

1.FC Slovácko

FK Viktoria Žižkov

3:1pr (0:0)
logo

Branky: 71. Dvořák, 96. Šašinka, 113. Vasiljev - 75. Opluštil, Rozhodčí: Julínek - Caletka, Podaný - Dorušák, ŽK: Kadlec, Kalabiška - Súkenník, Březina, Martan, Soukup, ČK: 56. Súkenník (ZIZ), Diváci: 1732.

1.FC Slovácko:
Trmal - Šimko (46. Divíšek), Kadlec, Juroška, Hofmann - Sadílek, Navrátil (108. Vasiljev), Kalabiška, Hellebrand (69. Dvořák), Havlík - Šašinka (100. Daníček)
FK Viktoria Žižkov:
Soukup – Řezáč, Opluštil, Březina (74. Petrlák), Tusjak – Súkenník, Cabadaj (59. Batioja) – Diviš, Halgoš (100. Gil), Urbanec – Čapek (32. Martan)

Reportáž

Po nepovedeném představení ve Vlašimi vzhlíželi fanoušci k pohárovému klání s oprávněnými obavami. Navíc v zápase samotném se proti nám postavil i fotbalový osud - po třiceti minutách zranění, po hodině vyloučení. Ovšem vojevůdce Hašek dovezl na Moravu vojsko odhodlané a vyzbrojené tím, co nám ve Vlašimi chybělo. Bojovností, nasazením, vůlí. Trenérskému kolegovi a kamarádovi Svědíkovi navíc zamotal hlavu, když nechal odpočívat opory Batioju, Gila, nebo Bazala. Pozměněná sestava se však ligistovi postavila s odvahou, za jakou by se nemuseli stydět ani bájní žižkovi bojovníci. Ano, Slovácko potvrzovalo svoji kvalitu, ale hrozilo vesměs ze vzduchu a z rohových kopů. Vápno jsme ale dokonale utěsnili a co prošlo, ohlídal Soukup. To Viktorka směrem dopředu předváděla naopak svoji kreativitu. Příležitosti Čapka po přízemních centrech, Halgošův roh zakroucený do brány, klasická Březinova pumelice z trestňáku. Do šaten jsme šli oslabeni o zraněného Čápu za nerozhodného stavu a s vědomím reálné šance na solidní výsledek. To ale dostalo vážné trhliny hned na začátku druhého dějství, kdy musel zpátky do sprch po přísné druhé žluté Súkenník. Kdo by čekal, že tento okamžik Viktorku zlomí, krutě se mýlil. Žižkovská parta se ještě více semkla a po Urbancově přihrávce měl Diviš na noze dokonce vedení. Další test morálky a kvality přišel poté, co domácí přeci jen v naší vozové hradbě našli skulinu a vedli. A Viktorka i tentokrát v testu uspěla. Nedbala na oslabení, ani ubývající síly a se stavem se nechtěla smířit. A odměna se dostavila v 75. minutě. Halgoš si postavil míč k rohovému praporku, Diviš na přední tyči prodloužil a Opluštilovi by nezabránila ve skórování ani betonová zeď. Přes narůstající snahu Slovácka jsme vyrovnaný stav udrželi a šlo se do prodloužení. V něm se již dlouhodobá početní převaha projevila a soupeř si postup přeci jen vystřílel. S pohárem jsme se tak pro letošní sezónu rozloučili, ale domů se tým může zaslouženě vracet s hlavami nahoře.

logo logo
26. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 30. 5. 2021

FK Viktoria Žižkov

FC MAS Táborsko

2:0
30. 5. 2021

Viktorka ozdobila standing ovation pro Pudila výhrou a potvrdila čtvré místo.

27. 5. 2021

Goodbye, Mr. Pudil ... Zápas proti Táborsku uzavře jednu velkou kapitolu.

22. 5. 2021

Takhle se reprezentuje Žižkov! Tým, navzdory osudu, zvládl zápas v Chrudimi skvěle.

22. 5. 2021

Na jaře naposledy ven, Viktorku dnes přivítá Chrudim