Viktorka zůstává na jaře stoprocentní, výhru ve Vítkovicích trefil Žežulka.

26. 5. 2020 | Wear

Dlouhých osmdesát dnů dělí první a druhý soutěžní zápas Žižkováků v letošním roce. O to, že i ten dnešní skončil vítězně, se v duelu s Vítkovicemi postaral gólem v závěru stoper Ondřej Žežulka.

18. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, út 26. 5. 2020, 17:00
logo

MFK Vítkovice

FK Viktoria Žižkov

0:1 (0:0)
logo

Góly : Žežulka (86.)

Žluté karty : Holiš, Bolf, Cverna - Vůch

MFK Vítkovice:

Květoň - Celba, Cverna, Holiš, Helebrand (29. Bolf) - Putyera (60. Buchvaldek), Ožvolda, Chvěja, Matoušek (90. Plesník), Kania - Macej

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Řezáč, Opluštil (20. Březina), Žežulka, Dudl - Súkenník, Bazal (52. Diviš), Nešický - Urbanec (46. Vůch), Batioja, Nabiyev (90+2. Bezdička)

Reportáž

139 domácích permanentkářů vidělo v prvním poločasu spíše boj než reklamu na pohledný fotbal. Viktorka sice měla, podle předpokladů, míč na svých kopačkách častěji, ale cestu za obranu soupeře hledala jen ztěžka. Naopak domácí potvrzovali předzápasová varovná slova trenéra Haška a každou příležitost využívali k rychlým kontrům. Brankáře Švengera před přestávkou několikrát nebezpečně prověřili a střel posbírali v prvním dějství rozhodně víc, než naši hráči. Jediným nebezpečným okamžikem pro svatyni domácích byla hlavička Urbance. Po přestávce Viktorka přeřadila na vyšší rychlostní stupeň a Vítkovice jsme dlouhý čas nepouštěli za půlící čáru. Hned po příchodu z kabin se ocitl v šanci Batioja a domácí se pak často bránili jen za cenu dlouhých odkopů. Přes sílící tlak se nám však stále nedařilo odpor předposledního týmu tabulky zlomit. Na našem kontě naskakoval počet rohových kopů, zablokovaných střel, ale gól stále nepřicházel. Trenér Hašek se snažil ofenzivní snahu oživit střídáním, do hry postupně naskočili Vůch a Diviš, ale čas neúprosně běžel. Z přemíry snahy o zteč Květoňovy branky jsme navíc několikrát nechali v obraně okénko, kterého útočníci Vítkovic ochotně využívali. Nejvíce horko nám bylo v 75. minutě, kdy se na Švengera řítil v modrém dresu osamocený Buchvaldek, ale náš kapitán svoje parťáky bravurním zákrokem podržel. Když už se zdálo, že Viktorka vydoluje v Ostravě pouze bod, propadl Nešického roh až k Žežulkovi, který se v nepřehledné situaci ve vápně zorientoval nejlépe a bodový export navýšil na číslo tři. V závěrečných minutách jsme si už důležité a těžce vybojované vítězství vzít nenechali. Žižka tak přeci jen našel v pevné zbroji rytíře Vítka jednu skulinu, ale dnešní boj ho stál hodně sil.

Kaňkou na vítězství je zranění stopera Opluštila, kterého musel už ve dvacáté minutě nahradit David Březina.

V dalším utkání přivítáme v domácím prostředí v sobotu, 30. května, v 10:15 Chrudim.

logo logo
1. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 24. 7. 2021

SK Líšeň

FK Viktoria Žižkov

3:2
logo logo
2. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 1. 8. 2021

FK Varnsdorf

FK Viktoria Žižkov

17:00
23. 7. 2021

Viktorka vstupuje do nového ročníku v Líšni. Bez zkušených borců, ale s odhodláním uspět

22. 7. 2021

Jak žižkovský Lojza hlídal reprezentaci při Mistrovství Evropy

16. 7. 2021

Viktorku čeká generálka ve městě automobilů. F:NL startuje již za týden

15. 7. 2021

Zrodila se spolupráce Viktorky s Al-Ahly SC. Egyptský gigant posíla na Žižkov první posily