Výprava na sever byla úspěšná, Viktorka si s chutí zastřílela.

2. 6. 2020 | Wear

Jára Cimrman by byl dnes s Žižkováky spokojený. Jdu na sever (bez bodu) a už jdu na jih (se třemi body). Důležitou výhru vystřílel zkušené pušky Diviš, Nešický, Vůch a Martan.

20. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, út 2. 6. 2020, 17:00

FK Varnsdorf

0:4 (0:1)

Góly : 41. Diviš, 51. Nešický, 59. Vůch, 88. Martan

Švenger - Řezáč, Březina, Žežulka, Tusjak - Súkenník, Nabiyev (84. Antl), Nešický (79. Urbanec) - Diviš (71. Martan), Batioja (84. Felipe), Vůch

Viktorka chtěla dát zapomenout na smolnou prohru s Chrudimí a na domácí nastoupila pořádně zhurta. Od prvních minut byla aktivnějším týmem a oproti zápasu s Východočechy tentokrát nekončily její akce před vápnem, nebo zkaženými finálními přihrávkami, ale vycházela jí kombinace a činila se i při střelechých pokusech. Ty první létaly ještě mimo tyče, jako třeba hlavička Batioji, ale ve 22. minutě se výborně uvolnil ve vápně Vůch a Samoel musel poprvé čarovat. Žižkováci dál diktovali tempo hry a domácí do vážnějśích akcí nepouštěli. To se změnilo v první půli pouze jednou, ale hned z toho bylo důrazné varování. Novák zůstal na hranici velkého vápna úplně osamocen, ale svoji levačku neseřídil dobře. To bylo od Varnsdorfu na dlouhou dobu vše a Viktorka trestala. Řezáč s Batiojou vytvořili na soupeře tlak, vybojovaný míč posunul Nabiyev na Vůcha, který vydláždil milimetrovou uličku pro Diviše a ten se ve 41. minutě postaral o vedoucí gól. O 11 let mladší bek Novák jej stíhal marně a ani Samoel neměl šanci precizně umístěnou střelu vytlačit mimo tyče. Do druhé půle pak vletěli svěřenci trenéra Haška jako uragán a po dvou rychlých akcích po křídlech bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Nejprve si v 51. minutě pohrál se svým strážcem nalevo Tusjak a jeho přesnou pobídkou nepohrdl Nešický, který uklidil míč o tyč do sítě. O chvíli později pláchl po pravém křídle Diviš, podíval se a Vůchovi stačilo do přesného centru pouze vložit nohu. Po hodině hry tak vedla Viktorka 3:0 a utkání už ze své režie nepustila. Při chvilkových ztrátách koncentrace se sice občas objevila okénka a soupeři jsme nabídli možnosti ke korekci, ale Švenger si zaslouženou nulu vzít nenechal. Dvě minuty před závěrečným hvizdem pak nadvakrát propálil Samoela Martan a na Žižkov jsme si tak odvezli důležité, ale naprosto zasloužené vítězství.