Těsnou, ale zaslouženou výhru trefil v závěru z penalty Súkenník.

6. 6. 2020 | Wear

Šest výher z posledních sedmi zápasů. To je skvostná vizitka týmu trenérů Haška a Sochora. Ta dnešní se však, i přes trvalou převahu, nerodila lehce.

21. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 6. 6. 2020, 17:00
logo

FK Viktoria Žižkov

SK Líšeň

2:1 (1:0)
logo

Góly : 35. Nabiyev, 87. Súkenník (pen.) - 69. Silný

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Řezáč, Březina, Žežulka, Tusjak - Súkenník, Nabiyev (81. Felipe), Nešický - Vůch (69. Urbanec), Batioja (90. Martan), Diviš (90. Bezdička)

SK Líšeň:

Halouska – Jeřábek, O. Ševčík, Černín, Rolinek (60. O. Vintr) – Minařík (60. Silný) – Vasiljev, Hlavica, Málek (79. Demeter), T. Machálek (60. Matocha) – Zikl (84. Kučera)

Reportáž

           Viktorka vlétla do utkání svižně a od začátku diktovala tempo hry. Využívala hlavně křídelní prostory a do vápna létal jeden centr za druhým. První výstrahu poslal v 11. minutě Halouskovi Březina, který to nadvakrát zkoušel z trestňáku a chvíli na to prosvištěla tečovaná Súkenníkova střela těsně vedle pravé tyče. Co nepřineslo efekt ze stran, podařilo se středem. Nádhernou rychlou akci, která začala u gólmana Švengera, zakončil po spolupráci Vůcha s Nešickým Farid Nabiyev a Viktorka od 35. minuty vedla. A naprosto zaslouženě. Trávník na polovině hostí byl sešlapaný viditelně víc, než prostor před naší svatyní, jenž spolehlivě střežila stoperská dvojice, kterou si trenér Hašek pojmenoval "Břežulka". I druhý poločas pokračoval podle stejného scénáře. Domácí měli chuť, tlačili se dopředu, ale koncovka vázla. V 54. minutě to zkoušel nebezpečně po zemi Batioja, ztroskotaly i samostatné pokusy Diviše a Vůcha o průnik do vápna.. Specialista na standardky, Aleš Nešický, nestíhal přebíhat od jednoho praporku k druhému, žel, ani jeden ze sedmnácti rohových kopů neznamenal pro branku Líšně větší nebezpečí. Po hodině hry se pokusil kouč Valachovič změnit hru do té doby bezzubých Moravanů trojitým střídáním a k naší smůle to přineslo ovoce. V 69. minutě se z blízka prosadil Silný a začínalo se od nuly. Viktoriáni se ale s další domácí ztrátou nechtěli smířit a znovu se vrhli do boje. Velkou šanci měl Nabiyev, který si po rohu našel nejen odražený míč, ale i náruč Halouska. Chvíli na to se z vlastní poloviny rozběhl Březina, ale rána z 25 metrů svůj cíl minula. Bíločervení ale byli nakonec za svoji snahu a vůli přeci jen odměněni. Jeden z obránců zasáhl ve skluzu míč rukou a Igor Súkenník z penalty nekompromisně rozhodl. Všechny body tak zůstaly na Žižkově a Viktorka se v tabulce, alespoň dočasně, dotáhla na barážové pozice.

logo logo
přát., Letní příprava, so 2. 7. 2022

FK Jablonec

FK Viktoria Žižkov

1:2
logo logo
přát., Letní příprava, st 6. 7. 2022

FK Varnsdorf

FK Viktoria Žižkov

11:00
8. 6. 2022

Zažil s Viktorkou slávu i pády, dvakrát ji pomohl udržet při životě. Teď Jiří Rýva klub svého srdce opouští

31. 5. 2022

Béčku Seifertka svědčí, s Třeboradicemi se poměří opět na hlavním stadionu

30. 5. 2022

Cíl pro sezónu 2022/2023 stanoven - návrat do druhé ligy

21. 5. 2022

Viktorka zvolila zkušenost, kvalitu a žižkovskou krev. Áčko povedou Václav Kotal s Michalem Šmardou