Viktorka zlomila prokletí jménem Třinec a vrátila se na třetí místo.

15. 6. 2020 | Wear

Dostali jsme se z horších situací, říkal trenér Hašek po vysoké prohře s Votroky a dnešní zápas mu dal za pravdu. Jeho svěřenci se z hradecké sprchy rychle oklepali a Viktorka se po vítězném zápase s Třincem vrátila na barážovou pozici.

23. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, po 15. 6. 2020, 17:00
logo

FK Viktoria Žižkov

FK Fotbal Třinec

3:1 (1:0)
logo

Góly : 2. Nabiyev, 74. Bezdička, 90. Nešický - 87. Puchel.

ŽK : Weber (TŘI), Habanec (TŘI, mimo hřiště), Akulnin (TŘI)

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Řezáč, Súkenník, Žežulka, Tusjak - Batioja, Bazal (77. Antl), Nešický - Diviš (58. Bezdička), Szotkowski (69. Felipe), Nabiyev (58. Vůch).

FK Fotbal Třinec:

Chmiel - Burgo (28. Akulinin), Kušnír, Gáč, Janoščín - Omasta (90. Šuĺa), Steinhübel (46. Weber), Valenta (78. Michalík), Vaněk (78. Samiec), Puchel - Hlúpik.

Reportáž

           Lepší start do utkání jsme si ani nemohli přát. Už ve 2. minutě nacentroval Řezáč a na zadní tyči ukrytý Nabiyev z voleje uklidil míč pod břevno. Domácí se uklidnili a dál diktovali tempo zápasu. Po deseti minutách se prodral k hlavičce Diviš, ale stejně jako chvíli po něm Szotkowski se svojí střelou z dálky nebyl úspěšný. Parádu plnou rychlých narážeček předvedla v 16. minutě čtveřice Řezáč, Bazal, Batioja a Diviš, ale krásnou akci překazil zvednutý praporek asistenta. Viktorka měla zápas pod kontrolou, ale do konce poločasu stojí za zmínku už jen závar před Chmielovou brankou ve 40. minutě. Třinec toho do té doby pod vysílačem moc nepředvedl a vedení domácích bylo naprosto zasloužené. To však nemuselo platit krátce po návratu z kabin, kdy Valenta hlavičkoval nebezpečně, ale těsně nad. Pak už si žezlo zápasu opět přivlastnila Viktorka. V 59. minutě se prodíral středem Tusjak, ale narazil do černé zdi. Chvíli na to přistrčil Bazal ve vápně do nadějné pozice čerstvému Bezdičkovi, ale ani ten neprostřelil třineckou defenzivní hradbu. Za pět minut si to naše dvojice zopakovala, Bezdička zakončoval tentokrát hlavou, ale opět chyběla přesnost. Třetí pokus už ale "Bezďa" přetavil v gól. Na rohu vápna si v 73. minutě přehodil míč na levačku a přesnou střelou k vzálenější tyči dodal domácím klid. Viktoriánům ale dvougólový náskok nestačil a byli hladoví po dalších úlovcích. Nejprve nepochodil se svým pokusem Felipe a v 83. minutě se třásla po Něšického ráně pravá tyč a za pár vteřin na to vyrazil Chmiel pumelici namlsaného Bezdičky. Pět minut před vypršením základní hrací doby vstoupilo v platnost staré pravidlo nedáš dostaneš. Třinečtí dokonale rozebrali naší obranu a Puchelovi stačilo nastavit placírku. Závěr byl ve znamení několika střetů, po kterých zůstali na trávníku ležet vždy oba aktéři, ale drama naštěstí odmítl zkušený Nešický, který chladnokrevně zakončil rychlý brejk. Vítězství Viktorky bylo zasloužené a třešničkou na dortu je pro její fanoušky pohled na tabulku, ve které se Žižkov osamostatnil na třetí pozici.

Fotogalerie

logo logo
7. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 12. 9. 2021

FK Viktoria Žižkov

MFK Vyškov

1:4
logo logo
8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 19. 9. 2021

FC Zbrojovka Brno

FK Viktoria Žižkov

20:00
14. 9. 2021

Nábor mladých nadějí proběhl ve skvělé atmosféře a za krásného počasí

12. 9. 2021

Nepříjemná moravská facka na Seifertce. Vyškov uštědřil Viktorce výprask

11. 9. 2021

Na Žižkov přijíždí nováček z Vyškova. Viktorka bude hájit domácí neporazitelnost

9. 9. 2021

Z Liberce přichází mladá krev. Útočník Diamé a záložník Kytka budou na Žižkově hostovat do konce podzimu