Viktorka důležitý zápas zvládla, z Jihlavy vezeme tři body

18. 6. 2020 | Wear

Hradecká facka zabrala, Viktoriáni další kaňku na své jarní jízdě nedovolili a na horké jihlavské půdě vybojovali další cenné vítězství. V letošním roce už s pořadovým číslem šest.

24. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, čt 18. 6. 2020, 17:00
logo

FC Vysočina Jihlava

FK Viktoria Žižkov

0:1 (0:0)
logo

Gól : 69. Súkenník (pen.)

ŽK : 57. Křišťál – 46. Řezáč, 85. Batioja, 90+1. Szotkowski.

FC Vysočina Jihlava:

Vejmola – Křišťál, Tlustý (70. Diouf), Pojezný (84. Rezek), Javůrek – Vaculík (C) (26. F. Novotný, 84. Koubek), Lacko – Mikuš, Shudeiwa, Zoubele – Klobása (70. Arroyo).

FK Viktoria Žižkov:

Švenger (C) – Řezáč, Březina, Žežulka, Tusjak – Súkenník, Bazal (57. Vůch), Nešický – Diviš (77. Bezdička), Batioja (90. Urbanec), Nabiyev (57. Szotkowski).

Reportáž

       Pohlídat si začátek, poučit se z Hradce. Tak zněl pokyn pro úvod zápasu a s drobnými připomínkami se dá říci, že si jej může tým odškrtout, coby splněný. Vysočina sice měla v úvodu častěji míč na svých kopačkách a na jejích hráčích bylo znát, že si uvědomují důležitost dnešní bitvy. Švenger však mohl být relativně v klidu a šetřit si hlas na tradiční pozápasovou oslavu. Po deseti minutách už o sobě začali dávat vědět i borci v bíločerveném. Nejprve zkoušel štěstí zády k brance Nešický a chvíli poté mířil vedle hlavou Březina. Hodně horko bylo domácí obraně ve 21. minutě, kdy po průniku Diviše po pravé straně hasila před Nabiyevem až v hodině dvanácté. Mladík z pomezí Evropy a Asie byl při chuti, za tři minuty prostrčil na rozběhnutého Tusjaka, ale Vejmola měl k míči o centimetry blíž. První loženka přišla po půl hodině hry a zakončující Žežulka se po Tusjakově rohu držel za hlavu hodně dlouho. V té době už hrála Vysočina bez svého kapitána, exžižkovák Vaculík odkulhal ze hřiště a zbytek zápasu sledoval s berlemi od laviček. A veselo mu nebylo. Viktoriáni byli jako vosy, brankář domácích zachraňoval před Divišem a než si stačil oprášit rukavice, už musel do akce proti Nabiyevovi po hezké kombinaci Nešického s Divišem. S blížícím se poločasem tlak Žižkova sílil. Tusjak prošel jako nůž máslem do vápna, ale Batioja nestihl hlavou zacílit přesně. A pak už přišla druhá vyložená příležitost. Nabiyev napálil odražený míč do odkryté brány, ale trefil poslední překážku, kterou byl domácí obránce. Pokud ve výčtu akcí prvního dějství postrádáte nebezpečné akce Jihlavy, nejde o úmysl. Žádné nebyly. Ta první přišla ve 45. minutě, ale Klobása své gólové konto, naštěstí pro nás, nerozšířil. Do druhého poločasu vstoupil aktivněji opět soupeř, ale pokusy ze 46. a 52. minuty zlikvidoval pozorný Švenger. Trenér Hašek reagoval dvojím střídáním a čerstvá krev tlak Jihlavy postupně utlumila. V 62. minutě minul Batioja jen těsně centr čerstvého Vůcha, který to za chvili zkusil po rohu sám, ale poslal jen pozdrav ke kotli našich fanoušků. V 68. minutě už ale byl u rozhodující akce zápasu. Z levé strany vnikl do vápna, odcentroval a míč na cestě k našim útočníkům zastavila ruka Křišťála. K penaltě se postavil Súkenník a s jistotou poslal Viktorku do vedení. Domácí se ještě jednou nadechli k náporu, ale jejich pokusy buď míjeli naši branku, nebo našly jen dobře postaveného Švengera, který si osmou letošní nulu nehodlal dát vzít. Definitivně mohl rozhodnout střídající Bezdička, když si dvě minuty před koncem položil hokejově zasekávačkou na malém vápně Křišťála, ale Vejmola jeho tutovku zázračně vyrazil na roh. To už však Viktoriány nemuselo mrzet, důležitou výhru už udrželi a zaslouženě ji mohli jít oslavit před solidně zaplněný kotel. Výhrou v Jihlavě jsme potvrdili oprávněnost k rezervaci třetího místa a na své nejbližší pronásledovatele jsme si vytvořili již tříbodový náskok. Dnešní soupeř už se dívá Viktorce na záda s odstupem sedmi bodů.

Další zápas odehraje Viktorka v neděli na Strahově proti Slavoji Vyšehrad.

logo logo
7. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 12. 9. 2021

FK Viktoria Žižkov

MFK Vyškov

1:4
logo logo
8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 19. 9. 2021

FC Zbrojovka Brno

FK Viktoria Žižkov

20:00
14. 9. 2021

Nábor mladých nadějí proběhl ve skvělé atmosféře a za krásného počasí

12. 9. 2021

Nepříjemná moravská facka na Seifertce. Vyškov uštědřil Viktorce výprask

11. 9. 2021

Na Žižkov přijíždí nováček z Vyškova. Viktorka bude hájit domácí neporazitelnost

9. 9. 2021

Z Liberce přichází mladá krev. Útočník Diamé a záložník Kytka budou na Žižkově hostovat do konce podzimu