Táborská tvrz mohutnému nájezdu Žižkováků neodolala. Viktorka bere zasloužené vítězství.

23. 8. 2020 | Wear

S pokorou, úctou k soupeři, ale odhodlaně a s touhou odvézt si tři body. S tím cestovala Viktorka do jihočeského Tábora k úvodnímu zápasu nové sezony. A plány se podařilo naplnit beze zbytku. Odpovědný výkon celého týmu a tři přesné trefy přinesly zasloužené vítězství.

1. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 23. 8. 2020, 17:00
logo

FC MAS Táborsko

FK Viktoria Žižkov

1:3 (1:2)
logo

Góly : 17. Plachý - 33. Richter, 35. Diviš, 72. Březina

ŽK : Urbanec, Skopec

Rozhodčí : Ondřej Ginzel, Jakub Šimáček, Lukáš Matoušek

FC MAS Táborsko:

Pecháček - Navrátil, Penc, Kučera, Plachý (74. Čapek), Toino, Musiol, Janošík, Dybala, Schramhauser (62. Majka, 74. Vozihnoj), Boula (80. Icha)

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Urbanec, Březina, Pudil, Muleme (88. Tusjak) - Súkenník, Richter (70. Sixta), Skopec (70. Pázler) - Diviš, Batioja (89. Žežulka), Auer (46. Nabiyev)

Reportáž

         Viktorka se od prvních minut zabydlela na soupeřově polovině a místní trávníkář může být rád, že se o poločase strany mění, jinak by měl po dnešku viditelně vyšlapanou jen jednu půlku hřiště. Naši hráči přimáčkli soupeře jako magnet, míč putoval rychle z nohy na nohu a bylo jen otázkou času, kdy přijdou první šance. Trvalý tlak začal přinášet nejprve rohové kopy. Hned po tom prvním zahrozil hlavou Súkenník a Richter následně poslal odražený míč jen nad břevno. Viktoriánů bylo plné hřiště a domácí se prakticky nedostávali za půlící čáru. První výlet k našemu vápnu si udělali až v 17. minutě a k překvapení celého stadionu z něj hned vytěžili vedení. Plachý si na hranici šestnáctky posunul míč a poslal ho nechytatelně do levého růžku Švengerovy branky. Hosty však tento blesk z čistého nebe nepopálil. Znovu se vrhli na obléhání Pecháćkovy svatyně a vyrovnání viselo na vlásku. A aktivní hra bíločervených jim skutečně brzy přinesla zaslouženou odměnu. Ruce kotelníků v sektoru hostí mohly radostně vyletět nad hlavy po půl hodině hry. Novic Richter se nerozpakoval a ve vápně se opřel do míče s takovou razancí, že Pecháček stihl pouze registrovat jeho biliárovou trajektorii, jak po odrazu od břevna zapadl za jeho brankovou čáru. A to nebylo v tomto krátkém úseku zdaleka vše. Domácí ještě vydýchávali vyrovnání, ale na to nebral ohledy výborně hrající Diviš, který se prohnal kolem obránců, hokejovým blafákem si pohrál s Pecháčkem a zatímco míč mířil do prázdné branky, zkušený mazák si běžel vychutnat zasloužené ovace k našemu kotli. Viktorka byla na koni a razítko na parádní obrat mohl vzápětí přidat Batioja, který se krásně položil do centru z levé strany, ale hlavou pouze rozezvonil břevno. Možnou zápletku mohl dát zápasu v závěru poločasu Dybala, ale z necelých dvou metrů přestřelil. To bylo vše nejen z první půle, ale od domácích i v celém zápase. Druhé dějství Viktoriáni už suverénně opanovali a po několika šancích, z nichž vyčníval pokus Batioji a Divišova pumelice z pravé strany, přidali vítěznou pojistku. Březina se postavil k trestnému kopu a z mnohem menší vzdálenosti, než bývá zvyklý, poslal míč technickou střelou přes zeď do pravého rohu Pecháčkovy branky. Viktorka tak zvládla vstup do soutěže výborně, na Táborsku potěšila nejen výsledkem, ale i předvedenou hrou a tím nejlepším způsobem pozvala své fanoušky na derby s Vyšehradem.

logo logo
26. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 30. 5. 2021

FK Viktoria Žižkov

FC MAS Táborsko

2:0
30. 5. 2021

Viktorka ozdobila standing ovation pro Pudila výhrou a potvrdila čtvré místo.

27. 5. 2021

Goodbye, Mr. Pudil ... Zápas proti Táborsku uzavře jednu velkou kapitolu.

22. 5. 2021

Takhle se reprezentuje Žižkov! Tým, navzdory osudu, zvládl zápas v Chrudimi skvěle.

22. 5. 2021

Na jaře naposledy ven, Viktorku dnes přivítá Chrudim