Na Proseku se dnes zpívalo Okolo Hradce. Viktorka přepustila Votrokům vedení v tabulce.

19. 9. 2020 | Wear

Na osm stovek natěšených fanoušků, kteří vyprodali veškerou povolenou kapacitu stadionku na Proseku, muselo po závěrečném hvizdu sudího Hocka souhlasit s trenérem Haškem - soupeř zvítězil zaslouženě, Viktorce se zápas nevyvedl. Hradec tak vystřídal Viktoriány na prvním místě tabulky, Žižkovu patří druhá příčka.

4. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 19. 9. 2020, 16:30
logo

FK Viktoria Žižkov

FC Hradec Králové

0:2 (0:0)
logo

Góly : 60. Záviška, 63. Prekop

ŽK : bez karet

Rozhodčí : Hocek - Mojžíš, Bureš

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Urbanec, Březina, Pudil, Muleme (66. Tusjak) - Skopec (64. Nabiyev), Súkenník (84. Petrlák), Richter (84. Žežulka)- Diviš, Pázler (64. Auer), Sixta

FC Hradec Králové:

Vízek - Mejdr, Donát, Král, Urma - Soukeník (90. Samko), Rada - Záviška (79. Šípek), Dvořák , Novotný (88. Leibl) - Prekop (79. Procházka)

Reportáž

   Hned první vteřiny ukázaly, že Hradec nepřijel na Prosek pouze bránit. Ještě než se fanoušci stačili usadit na svých místech, zjevil se ve vápně Urma a Švenger zahřál své rukavice dřív, než asi sám čekal. To Vízkovi dopřáli Viktoriáni přeci jen více času na rozkoukání a zatímco Sixtův pokus z osmé minuty jej ještě nechal chladným, při ráně Mulemeho už musel hradecký gólman na zem. Žádná velká podívaná to pro diváky v této fázi nebyla a nezměnil to, naštěstí, ani dalekonosný pokus kapitána Rady. Do největší šance domácích v prvním dějství vyslal po půl hodině Skopec Pázlera, ale zakončení exhradeckého útočníka zastavil zvednutý praporek asistenta. Závěr poločasu pak patřil Voktrokům, kteří nejprve v 38. minutě podnikli rychlý výpad po levé straně, po kterém zkazil Dvořákovi ve vyložené šanci radost skvělým zákrokem Švenger a tři minuty před přestávkou bylo naší obraně horko znovu. Nejprve před brankou sklepával nebezpečně míč šajtlí Záviška a následně jej Rada napálil jen do pravé tyče Švengerovy svatyně. Největší potlesk si tak v prvním poločasu vysloužili ultras Viktorky, kteří oplatili hradeckým fans jejich květnovou pohostinnost a zásobili kotel Votroků pořádnou porcí chmelového nektaru. Následně se v kabinách občerstvily i oba týmy a po pauze to přeci jen začalo vypadat, že Viktoriáni hodlají zápas dostat z červených čísel. Hned v první minutě to zkoušel hlavou Sixta a když chvíli na to nabil Urbanec ve vápně Divišovi, akcie Viktorky začaly pomalu stoupat. Bohužel, 60. minuta přinesla nečekaný krach na burze. Centr z levé strany si našel u zadní tyče Záviška a ač Švenger dělal co mohl, míč do bezpečí nedostal. Boxerské KO dokonali Votroci po třech minutách, kdy dostal ve vápně až příliš prostoru Prekop a hlavou poslal naděje Viktoriánů do oblasti science fiction. Snahu nelze borcům v bíločerveném upřít, ovšem dnešní zápas patřil k těm, ve kterých by jsme nedali gól, ani kdyby se hrálo do hluboké noci. Nic na tom nezměnily ani dalekonosné pokusy Březiny a Richtera, ani výlet kapitána Švengera do vápna soupeře při posledním rohu. Viktorka se tak po sedmi výhrách v řadě musela před svým soupeřem sklonit a navíc přepustila Východočechům vedení v tabulce. Spravit chuť a získat zpět pošramocené sebevědomí si budou moci svěřenci trenérů Haška a Sochora za týden na hřišti nováčka v Blansku.

Ohlasy

Zdeněk Hašek : Hradec vyhrál zaslouženě, dnes byl lepším týmem. My jsme, hlavně v první půli, nezachytávali odražené balony, nedařila se nám kombinace a ani jsme se do ní netlačili. Chyběl nám pohyb bez míče. Dnes to nebyl ten Žižkov, který chceme vidět.

logo logo
8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 19. 9. 2021

FC Zbrojovka Brno

FK Viktoria Žižkov

2:1
logo logo
9. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, pá 24. 9. 2021

FK Viktoria Žižkov

FK Dukla Praha

17:00
14. 9. 2021

S výkony týmu nepanuje spokojenost, museli jsme reagovat, říká spolumajitel Viktorky, Milan Richter

14. 9. 2021

Nábor mladých nadějí proběhl ve skvělé atmosféře a za krásného počasí

12. 9. 2021

Nepříjemná moravská facka na Seifertce. Vyškov uštědřil Viktorce výprask

11. 9. 2021

Na Žižkov přijíždí nováček z Vyškova. Viktorka bude hájit domácí neporazitelnost