Viktorka složila úspěšně reparát a veze tři body z Blanska. Diviš dál pálí ostrými

27. 9. 2020 | Wear

Zanechá porážka s Hradcem na svěřencích trenéra Haška stopy? Nebo se tým rychle oklepe a vrátí se do herní a výsledkové pohody? Odpověď měl dát souboj na půdě nováčka z Blanska, jehož sílu poznala např. i pražská Dukla. K radosti fanoušků platí druhá varianta, Viktorka utkání na Moravě zvládla, vrátila se na druhé místo a snížila ztrátu na Votroky na jediný bod.

5. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 27. 9. 2020, 10:15
logo

Fotbalový Klub Blansko

FK Viktoria Žižkov

1:2 (0:1)
logo

Góly : 74. Žák - 20. vlastní Šašinka, 55. Diviš

ŽK : Klusák, Kopičár, Sukup (všichni BLA)

ČK : Buchta (BLA)

Rozhodčí : Jakub Vojkovský - Zdeněk Koval, Karel Mikeska

Fotbalový Klub Blansko:

Halouska – Sukup, Štrbák, Buchta, Klusák – Kania (60. Vasiljev), Lahodný, Kopičár, Žák – Harba – J. Šašinka (69. Bartolomeu)

FK Viktoria Žižkov:

Švenger – Urbanec, Březina, Pudil, Tusjak – Súkenník, Richter (90. Skopec), Sixta - Diviš, Batioja (71. Petrlák), Auer (68. Nabijev, 90. Bezdička)

Reportáž

    Viktorka vstoupila do utkání aktivně a už po pár vteřinách poslal Halouskovi navštívenku Súkenník. První velkou šanci si ovšem vytvořili domácí. V 5. minutě se k odraženému míči dostal ve vápně Šašinka, ale Švenger požár uhasil a vyrazil míč na roh. Po čtvrt hodině se přihlásil o slovo oslavenec Pudil, na hranici vápna napřáhl a o premiérový gól ho připravil jen blok domácích obránců. Ve 20. minutě se dočkal Šašinka. K jeho smutku však nasměřoval svůj druhý střelecký pokus do vlastní sitě. Březinův roh prodloužil hlavou Sixta a domácí útočník ve snaze odkopnout míč nad branku trefil přesně. Viktoriáni byli nadále při chuti, krátce po rozehrání to zkoušel hlavou Súkenník, po něm pálil Auer a střeleckou dvouminutovku zakončil Diviš ranou nad. Krásnou akci předvedli černočervení po půl hodině, kdy Sixta skvěle vybojoval míč na půlicí čáře a Divišův střílený centr si málem srazil do branky Štrbák. Ve 35. minutě vyzval ke střele Tusjak Richtera, ale jeho projektil prosvištěl jen nad břevnem Halousky. O poslední vzrušení prvního dějství se postarala dvojice Harba Sukup, ale Tusjak druhého jmenovaného skvěle a hlavně čistě odzbrojil. Začátek druhé půle si pro sebe rezervoval král druholigových střelců. Jaroslav Diviš se ve 48. minutě odrazil a skokem plavmo poslal hlavou míč jen do boční sítě. Náladu si však spravil o chvíli později. Z levé strany se prodral do vápna Auer a když si Halouska s jeho pokusem poradil, zvolil rakouský mladík jako druhou variantu milimetrový centr na volného Diviše. Ten se do balonu opřel z první a nechytatelně jej uklidil za pravou tyč. Připsal si tak už pátou trefu v pátém zápase, ale hlavně dostal Viktorku do dvoubrankového vedení a dodal jí potřebný klid. Ten ještě znásobil v 55. minutě Buchta, který stáhl k zemi expres jménem Batioja a musel pod sprchy. Definitivní pojistku mohl přidat o dvě minuty poté Richter, ale jeho pumelici vytáhl Halouska na roh. Blansko ani v deseti nesložilo zbraně a odměnou jim bylo snížení o které se postaral po rohu Žák. Odpovědět mohl Richter, ale střele z ideální pozice nedal potřebnou razanci. Viktoriáni si však důležité vítězství již nenechali vzít, z Blanska vezou tři body a dýchají prvnímu Hradci na záda z těsné blízkosti. 

logo logo
8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 19. 9. 2021

FC Zbrojovka Brno

FK Viktoria Žižkov

2:1
logo logo
9. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, pá 24. 9. 2021

FK Viktoria Žižkov

FK Dukla Praha

17:00
14. 9. 2021

S výkony týmu nepanuje spokojenost, museli jsme reagovat, říká spolumajitel Viktorky, Milan Richter

14. 9. 2021

Nábor mladých nadějí proběhl ve skvělé atmosféře a za krásného počasí

12. 9. 2021

Nepříjemná moravská facka na Seifertce. Vyškov uštědřil Viktorce výprask

11. 9. 2021

Na Žižkov přijíždí nováček z Vyškova. Viktorka bude hájit domácí neporazitelnost