přát., Letní příprava, st 9. 9. 2020, 11:00

1:3 (0:2)
logo

Góly : Hložek - Sixta, Pázler, Diviš

AC Sparta Praha:

1. poločas : Holec – Souček, Lischka, Hanousek, Fortelný, Trávník, Polidar, Karabec, Krejčí DMK, Kozák

2. poločas : Holec – Souček, Lischka, Hanousek, Sáček, Čelůstka, Dočkal, Minčev, Plavšić, Hložek, Juliš

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

1. poločas : Hrubeš - Urbanec, Žežulka, Březina, Muleme - Skopec, Richter, Sixta - Diviš, Pázler, Auer.

2. poločas Soukup - Řezáč, Žežulka, Březina, Tusjak - Skopec, Petrlák, Bazal - Diviš, Batioja, Bezdička.

Reportáž

Trenér Hašek poslal i proti ligovému favoritovi na trávník ofenzivně laděnou sestavu se třemi útočníky a na hru Viktorky bylo od začátku radost pohledět. Úvod sice patřil Spartě, ale už po pár minutách se o slovo začali hlásit černočervnení. První varování poslal Holcovi po Divišově centru hlavou Auer, ale míč jen těsně minul levou tyč. Po čtvrt hodině už zaslouženě udeřilo. Sixta se prodral do vápna a prudkou střelou našel skulinu u Holcovy bližší tyče - 0:1! Viktorka byla při chuti, soupeři způsobovala problémy agresivním napadáním a přibývaly i šance. Jednu z nich nekompromisně proměnil aktivní Pázler a po půl hodině poslal Žižkov do dvoubrankového vedení. A nutno říci, že naprosto zaslouženého. Zatímco na kontě sparťanských šancí stále svítila nula, Holec se musel mít stále na pozoru. Nejvíce horko mu bylo při tutovce Pázlera, který ale z ideální pozice mířil přesně do míst, kde domácí gólman stál a při šikovném pokusu Urbance, jehož lob skončil jen těsně vedle branky. Sparťanský obr zahrozil až těsně před přestávkou, ale Krejčí ve vyložené pozici napodobil Pázlera. Oba trenéři provedli o poločasu sedm změn a hlavně příchod zkušeného Dočkala v dresu letenských byl od první chvíle znát. Ještě, než si Soukup stačil poprvé sáhnout na míč, už ho po pohotové Hložkově střele lovil ze sítě. Spartu gól nabudil a nalehla na Viktoriány, jako mafiáni na matrace. Ovšem čerstvá parta pod vedením zkušených Batioji a Bazala se z rychlého kontru brzy vzpamatovala a z tlaku domácích se vymanila. A nejen to. Po hodině hry předvedli naši hráči parádní akci, na jejímž konci byl gól kanonýra Diviše a razítko na překvapivé, ale zasloužené vítězství. Závěr zápasu přinesl ještě několik střeleckých pokusů, ale Holec i Soukup už si své teritorium uhlídali. Viktorka se tak dobře naladila před sobotní cestou do Prostějova a natáhla sérii vítězných utkání na šest.

11. 3. 2024

Nejlepší novodobý střelec Viktorky a nezdolný bojovník dává sbohem, zdraví má přednost