Třinec loupil na Proseku, Viktorka padla podruhé v řadě

15. 11. 2020 | Wear

Návrat na trávníky po coronapauze zatím Viktorce nesvědčí. Po ztrátě v Ústí nesložila reparát ani v domácím prostředí a podlehla dvougólovým rozdílem Třinci.

6. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 15. 11. 2020, 14:00
logo

FK Viktoria Žižkov

FK Fotbal Třinec

0:2 (0:1)
logo

Góly : 45. Attah, 62. Javůrek (pen.)

ŽK : Muleme - Attah 2, Javůrek, Vaněk, Akulinin

ČK : Attah

Rozhodčí : Machač - Kotalík, Hurych

Hráno bez diváků

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Urbanec, Březina, Pudil, Žežulka - Sixta (66. Nabiyev), Súkenník, Richter (60. Muleme) - Diviš, Zoubele, Auer (60. Mashike)

FK Fotbal Třinec:

Pastornický – Celba, Gáč, Janoščín, Hýbl – Vaněk (86. Foltyn), Habusta – Weber (86. Stáňa), Cienciala, Javůrek (90. Ngimbi) – Attah (46. Akulinin)

Reportáž

      Jestli vám tato reportáž přijde krátká, napoví vám čísla. Jediná střela na branku, jediná gólová šance. Z takového námětu by nevytvořil román ani Hemingway. Viktorka nastoupila do zápasu se třemi změnami oproti prohře v Ústí, místo Tusjaka, Bezdičky a Mashikeho naskočili Žežulka, Zoubele a Auer. Hosté měli v nohách čtvrteční dohrávku s Vlašimí (3:3), ale únava na nich rozhodně znát nebyla. Temperamentní kouč František Straka naordinoval svému týmu medicínu, která našim borcům chutnala pramálo. Od začátku jsme sledovali spíše boj, než pohlednou partii, čemuž nahrával i těžký terén. Ten hrál hlavní roli i při jediné gólové šanci, kterou si bíločervení za celý zápas vypracovali. Ve 28. minutě byl rychlík Diviš před vápnem u míče dříve, než gólman Pastornický, ale když už na něho zívala jen prázdná branka a hlouček žižkovských fans na nedalekém kopci propukal v jásot, zalaškoval si s naším kanonýrem jeden z drnů proseckého plácku. Balon z Divišovy kopačky proletěl nad břevnem a tím jako by zvadly i šance domácích na bodový zisk. Náladu nám navíc rozhodně nevylepšil ani gól do šatny, který po centru z levé strany trefil do Švengerovy sítě z blízka Attah. Ani druhé dějství obraz hry příliš nezměnilo. Viktoriáni marně hledali zbraň na obranný val hostí a ti trpělivě čekali na svoji šanci. Ta přišla po hodině hry, kdy nás Auer na brankové čáře ještě zachránil od pohromy, ale za další dvě minuty už bylo zle. Sudí Machač posoudil obranný zákrok Urbance při souboji s Ciencalou jako penaltový a Javůrek definitivně rozcupoval jakékoli naděje Viktorky na přijatelný výsledek. Času sice zbývalo ještě relativně dost, ale obětavě hrající hosté už nepustili Žižkováky do tlaku, ani větších šancí. Viktorka tak vyšla podruhé za sebou bodově naprázdno a na vedoucí Hradec se dívá s odstupem pěti bodů.

logo logo
8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 19. 9. 2021

FC Zbrojovka Brno

FK Viktoria Žižkov

2:1
logo logo
9. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, pá 24. 9. 2021

FK Viktoria Žižkov

FK Dukla Praha

17:00
14. 9. 2021

S výkony týmu nepanuje spokojenost, museli jsme reagovat, říká spolumajitel Viktorky, Milan Richter

14. 9. 2021

Nábor mladých nadějí proběhl ve skvělé atmosféře a za krásného počasí

12. 9. 2021

Nepříjemná moravská facka na Seifertce. Vyškov uštědřil Viktorce výprask

11. 9. 2021

Na Žižkov přijíždí nováček z Vyškova. Viktorka bude hájit domácí neporazitelnost