17. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 11. 4. 2021, 10:15
logo

FK Viktoria Žižkov

Fotbalový Klub Blansko

1:1 (0:1)
logo
Góly : 39. N´goma - 89. Súkenník (pen.) ŽK : Řezáč - Helebrand, Černín Rozhodčí : O. Cieslar Hráno bez diváků.
FK Viktoria Žižkov:

Hrubeš - Urbanec (46. Řezáč), Prebsl (78. Hušek), Pudil, Muleme - Súkenník, Sixta - Bazal (65. Auer), Batioja, Nabiyev (55. Ahamada) - Mashike

Fotbalový Klub Blansko:

Halouska – Sukup, Helebrand, Aggoun, Sedlo – R. Buchta (46. Lahodný), Kopičár – Vlachovský (60. Bartolomeu), Žák (75. Černín), N´goma (90+4. Koraksić) – T. Machálek (46. Vasiljev)

Reportáž

Už je to skoro na oslovení historiků a statistiků, neboť Viktoriáni velmi pravděpodobně atakují nechvalný rekord v počtu zápasů, ve kterých pustili soupeře do vedení. Gól N´gomy byl již osmý v řadě a před svěřenci Davida Oulehly byl opět náročný úkol dohánět brankové manko. Dnes se to podařilo jen částečně a bíločervení se tak musejí spokojit pouze s bodem. Své první šance se letos dočkal gólman Hrubeš a ve stoperské dvojici nastoupil poprvé v kariéře v základu mladík Prebsl. A právě on se postaral o první větší vzrušení, když ve 13. minutě poslal hlavou míč jen těsně nad Halouskovu branku. O chvíli později pak přišla úvodní megašance Viktorky. A to dablovaná. Nejprve se před gólmanem hostí zjevil osamocený Batioja a následně zívala odkrytá brána na střelce Nabiyeva, ale mladý forvard trestuhodně minul. Na hřišti v té době existovalo pouze jedno mužstvo, do vápna Halousky létal jeden nebezpečný centr za druhým, přibývaly rohové kopy a Hrubeš by si při své premiéře mohl v klidu roztáhnout u tyče lehátko, užívat si sluníčka a sledovat, jak jeho parťáci pálí šanci za šancí. Blízko gólu byl Súkenník, který zůstal zapomenutý na zadní tyči, stejně tak jako Pudil, který se položil hlavou do Sixtova trestňáku. Ve 38. minutě se do své druhé šance v zápase dostal Prebsl, ale i on se následně chytal za hlavu. A pak přišel šok. Podklouznutí jednoho z našich obránců využil N´goma a z první střely Blanska poslal hosty do vedení. Před Viktoriány tak byl znovu úkol, který již dobře znají - otočit po přestávce nepříznivý stav. Než se tohoto nelehkého zadání chopili, čaroval Hrubeš, který skvěle přečetl brejk hostů a parádním zákrokem zabránil pohromě. A pak už začalo dobývání Halouskovy svatyně. Súkenník pálil po rohu z těžké pozice vedle, Sixta si na vápně přehodil míč na pravačku, ale střela mu nesedla a pak se narodila další šance z kategorie obřích. Do Sixtova trestňáku se opřel Súkenník a Halouskovi zadunělo nad hlavou břevno. Odražený míč si našel cestu k Prebslovi, který však roli hrdiny odmítl a z deseti metrů pálil nad. Zasloužené srovnání přišlo minutu před vypršením základní hrací doby, kdy Súkenník potrestal z penalty faul na Batioju. Viktorka nakonec mohla zápas strhnout na svoji stranu, ale pokus střídajícího Řezáče jen těsně minul levou tyč a dal tak pomyslné razítko na dnešní střelecké trápení. Žižkov tak poprvé na jaře na Proseku bodoval, ale nejen hráči opouštěli trávník s vědomím, že dnešní souboj měl být za tři body.


logo logo
8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 19. 9. 2021

FC Zbrojovka Brno

FK Viktoria Žižkov

2:1
logo logo
9. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, pá 24. 9. 2021

FK Viktoria Žižkov

FK Dukla Praha

17:00
14. 9. 2021

S výkony týmu nepanuje spokojenost, museli jsme reagovat, říká spolumajitel Viktorky, Milan Richter

14. 9. 2021

Nábor mladých nadějí proběhl ve skvělé atmosféře a za krásného počasí

12. 9. 2021

Nepříjemná moravská facka na Seifertce. Vyškov uštědřil Viktorce výprask

11. 9. 2021

Na Žižkov přijíždí nováček z Vyškova. Viktorka bude hájit domácí neporazitelnost