Manšaft splnil slib a výhrou nad Varnsdorfem poslal energii vedení klubu do bitvy o stadion

2. 5. 2021 | Wear

Důležitá výhra, zranění Hrubeše, neproměněná penalta, vyložené šance. Tenhle zápas rozhodně nenudil. Viktorka v deštivém utkání porazila Severočechy gólem uzdraveného Diviše a přidala na Proseku druhou výhru v řadě.

21. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 2. 5. 2021, 10:15
logo

FK Viktoria Žižkov

FK Varnsdorf

1:0 (0:0)
logo
Góly : 62. Diviš ŽK : Ahamada, Moník (MH) - Zbrožek, Richter, Bláha Rozhodčí : Lerch - Novák, Slavíček
FK Viktoria Žižkov:

Hrubeš (23. Švenger) - Řezáč, Súkenník, Pudil, Muleme - Sixta, Richter (82. Ahamada) - Bazal (55. Diviš), Zoubele (82. Petrlák), Urbanec - Batioja

FK Varnsdorf:

Richter A. - Lehoczki, Zbrožek, Hasil - Richter M., Bláha, Kubista, Heppner (65. Novák) - Schön (78. Kazda), Ondráček (65. Šilhan) - Velich (78. Šimon)

Reportáž

Na mokré trávě létal balon rychlostí formule a lépe se s tím v úvodu vypořádali hosté. V 9. minutě se po chybě Mulemeho řítil na Hrubeše Schön, ale náš gólman minelu svého parťáka odvážným skokem pod nohy forvarda hostí napravil. Bohužel, střet s kolenem varnsdorfského hráče se neobešel bez následků. Hrubeš to po ošetření ještě chvíli zkusil, ale ne nadlouho. Po dvaceti minutách musel do branky Švenger a viditelně otřesený hrdina úvodních minut putovat do nemocnice na vyšetření. Jeho nástupce musel hned po pár vteřinách daleko z branky, ale sprinterský souboj zvládl na jedničku. Lehce rozhození domácí se vrátili do zápasu až v závěru poločasu, kdy to zkoušel po zemi i vzduchem Zoubele. Tečku za první půlí udělal střelou z úhlu Sixta, ale ani on svůj pokus mezi tyče nevměsnal. Do druhého dějství vlétla Viktorka jako uragán. Hned z první akce pálil Batioja těsně vedle a chvíli na to se z vápna hostů ozval charakteristický zvuk úderu ruky do míče a kopala se penalta. Dosud spolehlivý exekutor Súkenník však tentokrát nedal své střele dostatečnou razanci a Richter byl utyče včas. Tím na nějaký čas nabudil své spoluhráče, nebezpečně pálil Velich a Švenger pak musel čarovat při samostatném nájezdu jednoho z útočníků Varnsdorfu. Pak už si ale pro sebe rezervoval zaslouženou pozornost Diviš. Po nepříjemném zranění vběhl po delším čase na plac v 55. minutě, na rozkoukání mu stačilo pár okamžiků, pak napřáhl za vápnem a rozhodl.Richter se po jeho přesné ráně natahoval marně a zkušený mazák rozšířil své gólové konto na sedm. Viktorce se ulevilo, ale nadále musela zůstat obezřetná a ve střehu, neboť hbití hosté využívali každou možnost ke zteči Švengerovy branky. Defenzíva domácích však pracovala bezchybně a největší šance v závěru zápasu patřily opět Žižkovu. Hlavně sólu Urbance přes půl hřiště by gól slušel, ale radost Viktoriánů po závěrečném hvizdu už to nikterak nepokazilo. K pohodě v kabině následně přispěla i dobrá zpráva z nemocnice, kde byl Karlovi Hrubešovi diagnostikován naštěstí "jen" lehký otřes mozku. Tým kouče Oulehly tak připisuje druhé prosecké vítězství v řadě a už se může soustředit na středeční malé pražské derby na Julisce.

logo logo
26. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 30. 5. 2021

FK Viktoria Žižkov

FC MAS Táborsko

2:0
30. 5. 2021

Viktorka ozdobila standing ovation pro Pudila výhrou a potvrdila čtvré místo.

27. 5. 2021

Goodbye, Mr. Pudil ... Zápas proti Táborsku uzavře jednu velkou kapitolu.

22. 5. 2021

Takhle se reprezentuje Žižkov! Tým, navzdory osudu, zvládl zápas v Chrudimi skvěle.

22. 5. 2021

Na jaře naposledy ven, Viktorku dnes přivítá Chrudim