Přepeřští rottweileři Viktorku nepotrhali, Žižkov za svým snem vykročil důrazně

6. 8. 2022 | Wear

Svěřenci koučů Kotala a Šmardy zahájili ČFL přesvědčivou výhrou na hřišti ambiciózních Přepeří a do sezóny vstoupili pravou nohou. Už do poločasu si vytvořili dvougólový náskok, který ve druhé půli ještě navýšili. Na tenisovém kanáru se podílelo šest různých střelců, zatímco obranné řady a gólman Švenger uhájily čisté konto.

ČFL, ČFL, so 6. 8. 2022, 10:30
logo

FK Přepeře

FK Viktoria Žižkov

0:6 (0:2)
logo

Branky : 18. Jirásek, 32. Hönig, 61. Řezáč, 85. Batioja, 88. Bazal, 90+2 Petráň (pen.)

ŽK : Vyčítal - Voltr

Rozhodčí : Nenadál - Schmeiser, Zita

Diváci : 400

FK Přepeře:

Truksa – Tvaroha, Knejzlík, Nesvadba, Šulc, Pavlata, Martan (80. Bína), Gebert, Bulíř (69. Vyčítal), Novák (46. Janošík), Synek (69. Ježek)

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Řezáč, Březina, Žežulka, Klusák - Tregler - Prošek (82. Bazal), Jirásek (82. Sixta), Batioja (85. Štrombach), Hönig (70. Muleme) - Voltr (46. Petráň)

Reportáž

Pokud jde o sled gólů, byl to dnes vlastně ideální scénář. Rychlá úvodní trefa, do poločasu druhá a po hodině hry definitivní pojistka. Ovšem domácí rozhodně nebyli odevzdanými pudlíky, ba naopak, dělali čest rottweilerům, které mají ve znaku. Rozdíl v kvalitě byl však od úvodního hvizdu patrný. Viktorka se okamžitě cpala před branku Truksy a dostávala Přepeře pod trvalý tlak. Ten přinesl ovoce poprvé po čtvrt hodině hry, kdy nechali obránci na 25 metrech až příliš prostoru Jiráskovi a to se nevyplácí. Zkušený středopolař se podíval, napřáhl a nechytatelně poslal Viktorku do vedení. To nemuselo trvat dlouho, ale pozorný Švenger jedovatou střelu jednoho z domácích hráčů do sítě nepustil. Pak se vše, naštěstí, vrátilo do původních kolejí a žižkovští dominovali. Po půl hodině prokázala dobrou volbu místa další letní posila Hönig, když Truksou vyražený balon poslal nekompromisně do branky. I tentokrat se Přepeře nadechly k okamžité odpovědi, ale Švenger zasahovat nemusel. Do kabin tak odcházeli viditelně spokojenější borci v bíločerveném a na průběhu utkání se pranic nezměnilo ani po pauze. Definitivně hotovo bylo po hodině hry, kdy Řezáč uklidil za Truksova záda hlavičku střídajícího Petráně. Viktorka si ve zbytku zápasu v poklidu hlídala vedení, zatímco domácím viditelně docházely síly. V závěru dali výsledku konečnou podobu (pro Přepeře snad až příliš krutou) ještě Batioja, Bazal a z penalty Petráň a Viktoriáni si už mohli v klidu užít zaslouženou děkovačku s početným kotlem žižkovských fanoušků. Potvrdit dobrý vstup do sezóny budou chtít svěřenci Václava Kotala a Michala Šmardy v prvním domácím utkání, ve kterém přivítáme za týden béčko hradeckých Votroků.

logo logo
29. kolo, ČFL, ne 4. 6. 2023

SK Zápy

FK Viktoria Žižkov

0:0
logo logo
30. kolo, ČFL, čt 8. 6. 2023

FK Jablonec "B"

FK Viktoria Žižkov

17:30
3. 6. 2023

Časy barážových duelů dojednány. V Domažlicích odpoledne, na Žižkově v tradičních 10:15

1. 6. 2023

Třetí pokus o dobití Teletník arény, Viktorka cestuje v neděli do Záp

29. 5. 2023

POZOR, změna výkopu nedělního utkání, do Záp pojedeme o dvě hodiny dříve

27. 5. 2023

Výhru č. 21 trefil v Živanicích Prošek