Remízu proti Příbrami vystřelil Hašek

27. 8. 2017 | fkvz.cz

Viktoria přivítala před reprezentační přestávkou Příbram a ze zápasu odešla neporažena. Středočeši se sice ve druhém poločase díky gólu Danoskiho ujali vedení, krátce poté však vyrovnal Pavel Hašek. Viktoria tak v šestém utkání sezony počtvrté remízovala.

6. kolo, Fortuna národní liga, ne 27. 8. 2017, 10:15

FK Příbram

1:1 (0:0)

Branky: 61. Hašek (Šandera) – 55. Danoski. Rozhodčí: Ardeleanu – Myška, Kotalík. ŽK: Šandera, Jelínek – Skácel, Grajciar. Diváci: 1361.

Hrubeš – Šandera, Švejdík, Toml, Hašek – Kodeš – Bazal (71. Jelínek), Čermák (86. Hurka), Podrazký, Engelmann – Musa.
FK Příbram:
Boháč – Holý, Tregler, Kodr, Skácel – Matoušek (55. Květ), Kvída, Grajciar, Kilián (90+1. Tarczal), Danoski (74. Hron) – Ayong.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Balon se většinu času pohyboval ve středu pole a šancí bylo k vidění pramálo. Mezi střelce se mohl zapsat pouze Engelmann, který nejprve mířil ve vápně nad a posléze se těsně nedostal k centrovanému balonu na penaltovém puntíku.

Druhý poločas přinesl mnohem více vzruchu. V 54. minutě mířil přesně Musa, ovšem rozhodčí gól kvůli ofsajdu neuznali. Z následné akce se naopak prosadila Příbram, kterou poslal do vedení nekompromisní střelou pod břevno Zoran Danoski.

Vedení však Příbrami vydrželo jen šest minut. Poté se do centru Šandery z pravé strany opřel na zadní tyči Pavel Hašek a z voleje prostřelil Boháče v brance Příbrami.

Do konce utkání si oba týmy vypracovaly po dvou šancích. Příbram střelou ze střední vzdálenosti trefila břevno a posléze se proti hlavičce po standardní situaci blýskl skvělým zákrokem Hrubeš.

Naopak na druhé straně nepřekonal Engelmann v souboji jeden na jednoho Boháče, krátce poté pak střílel ve vápně i Hurka, ovšem bez větší razance.

Duel s Příbramí tak skončil remízovým výsledkem 1:1. Další soutěžní utkání odehraje Viktoria po reprezentační přestávce, v sobotu 9. září ve Frýdku-Místku.

David Vavruška (trenér FK Viktoria Žižkov): „Spravedlivý, nespravedlivý. Asi bych říkal, že jsme si bod zasloužili, kdyby nepřišly dvě obrovské šance v závěru ze strany Příbrami. Myslím, že oproti poslednímu utkání tam byla z naší strany větší kvalita a je z toho bod. Fotbal se hraje pro lidi a myslím, že se na něj dalo dívat. Máme teď na kontě čtyři remízy, ale bereme to tak, jak to je. Náš tým má budoucnost, a pokud si na sebe ještě více zvykneme, budeme hrát dobrý fotbal.“