V pražském derby Viktorka body nezískala. Na Julisce prohrála 2:0

4. 8. 2019 | Martin Svoboda / foto: Pavel Werner

I ve druhém venkovním zápase si hráči Viktorie Žižkov připisují porážku. V nedělním dopoledni tahali celý zápas za kratší konec. Po prohraném prvním poločase se chleba lámal v 63. minutě, kdy se Augusto Batioja dostal do gólové situace, ale jeho zakončení skončilo vysoko nad. Vzápětí se po hrubce v rozehrání a následném faulu v pokutovém území dostali domácí do dvoubrankového vedení a to už do konce zápasu uhájili.

3. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 4. 8. 2019, 10:15
logo

FK Dukla Praha

FK Viktoria Žižkov

2:0 (1:0)
logo

Branky: 21. González, 74. Tetour (pen.). Rozhodčí: Adámková – Poživil, Matoušek. ŽK: Douděra, Chlumecký  – Urbanec, Březina. Diváci: 1227

FK Dukla Praha:
Hruška – Chlumecký, Piroch, Souček – Douděra (62. Ayong), Doumbia, Tetour, Preisler – Holík, González (83. Krunert), Hadaščok (71. Kovaľ).
FK Viktoria Žižkov:
Švenger – Řezáč (86. Petrlák), Březina, Opluštil, Tusjak – Urbanec (73. Guti), Gil, Batioja, Cabadaj, Bazal – Egidio (62. Halgoš).

Reportáž

Sebejistí domácí, posilněni výhrou v Hradci Králové, hýřili v prvních patnácti minutách aktivitou, chodili do nebezpečných náběhů a několikrát nechali vyniknout gólmana hostí Švengra. Nejvýrazněji ve 13. minutě Preisler, který se po skvělém zpracování soustředil už jen na zakončení, ale žižkovský brankář pohotově zasáhl. Ve 21. minutě se ale už na Julisce gól slavil. Z přímého kopu po ťuknutí Preislera se přesnou střelou do šibenice trefil Pablo González - 1:0. Žižkovská zeď dostala od Švengra co proto, protože zůstala při rozehrání kopu zkoprněle stát, místo aby vyběhla proti míči a střelci kop znepříjemnila.

Viktorka v dalších minutách pomalu vyrovnávala hru, domácí už ve středu hřiště tolik nedominovali. Od 35. minuty až do konce půle předvedli hráči obou týmů volnější pasáž, která byla zaviněna také mnoha ošetřováními. Nicméně poločasový poměr střel na bránu 5:0 hovoří za vše.

Druhé dějství začalo gólovkou Gonzáleze, jemuž míč do zakončení šikovně prostrčil Holík, ale španělský útočník trestuhodně neproměnil. Dukle se stále nedařilo více prosazovat v ofenzívě, obraz hry byl tak víceméně vyrovnaný, ale bylo jasné, že se Viktorka bude muset více tlačit do útoku, pokud na Julisce bude chtít bodovat. To vyústilo v 63. minutě ve vyloženou šanci Batioji, který si hezky zasekl balón, aby ho nakonec poslal vysoko nad dukelskou bránu. Trest přišel vzápětí. Po velké chybě v rozehrávce Žižkova šla Dukla s kombinací do pokutového území, kde byl na jejím konci sražen Březinou Koval´. Nařízenou penaltu lišácky proměnil Daniel Tetour - 2:0.

Marná byla snaha hráčů Viktorky alespoň na snížení. I ve druhém venkovním zápase si tak připisuje druhou prohru.

logo logo
7. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 12. 9. 2021

FK Viktoria Žižkov

MFK Vyškov

1:4
logo logo
8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 19. 9. 2021

FC Zbrojovka Brno

FK Viktoria Žižkov

20:00
14. 9. 2021

Nábor mladých nadějí proběhl ve skvělé atmosféře a za krásného počasí

12. 9. 2021

Nepříjemná moravská facka na Seifertce. Vyškov uštědřil Viktorce výprask

11. 9. 2021

Na Žižkov přijíždí nováček z Vyškova. Viktorka bude hájit domácí neporazitelnost

9. 9. 2021

Z Liberce přichází mladá krev. Útočník Diamé a záložník Kytka budou na Žižkově hostovat do konce podzimu